Свържи се с нас

Крими

Трима пияни „проплакаха“ зад волана, сред тях и 39-годишна дама с луксозен автомобил

Published

on

Трима водачи се простиха с шофьорските си книжки, след като надуха дрегера. Сред заловените пияни шофьори е и 39-годишна габровка, засечена зад волана на лек автомобил „Лексус“.

Пръв от установените в нетрезво състояние да шофира бил 53-годишен тревненец, хванат на Йордановден, около 20.00 часа, на ул.“Бреза“ в Славейковия град. Той се „отчел“ пред проверяващите с 2,04 промила алкохол.

39-годишната дама, била спряна на следващия ден, 7 януари, около 03.45 часа, на ул.“Никола Войновски“ в Габрово. Шофьорката дала проба от 1,55 промила алкохол в количеството издишан въздух.

Третият пиян водач бил сгащен вчера сутринта, около 09.05 часа, при проверка на „Мицубиши Спейс“ на ул.“Юрий Венелин“ в областния град. Водачът 59 –годишен местен жител, бил тестван за употребата на алкохол, като дрегеът отчел 0.95 промила.

При извършената справка допълнително било установено, че мъжът управлявал автомобила, след като вече е осъждан по чл.343б ал.1 от НК.

По случая е образувано бързо производство по чл.343б ал.2 от Наказателния кодекс.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Две тежки катастрофи отнеха човешки животи

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.

Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.

В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

Screenshot

Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.

Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Инцидент с велосипедист край Яворец

Published

on

Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.

В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево

Published

on

Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.

Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.

Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица