Новини
„Коледен дар от сърце“ събра 1 029, 32 лева

1029, 32 лева. Точно толкова успя да събере първата благотворителна кампания на Община Трявна „Коледен дар от сърце“, която бе организирана в помощ на хора в нужда, живеещи на територията на общината.
Социалната инициатива бе включена в Коледно-новогодишната програма на местната власт за 2022 и успя да обедини малки и големи от близо и далеч. В продължение на четири седмици, в навечерието на най-светлите Рождественски празници, 15 дарителски кутии събираха средства от добри хора за подпомагане на нуждаещите се.
В продължение на четири седмици 15 обществени и търговски обекта в Трявна на драго сърце подаваха ръка на кампанията. Именно така стартира и „Коледен дар от сърце“. „Благотворителният базар продължи и на следващия ден по време на коледния концерт на Камерен хор „Еуфоника“ в Многофункционална зала „Дръзновение“ в Трявна. Искрено благодарим на всички, които се включиха в нашата кауза и подадоха ръка на хората в нужда. Благодарим и на г-жа Петя Байчева, автор на три прекрасни картини, която след като разбра за идеята на нашата социална коледна кампания, безвъзмездно дари същите за продан и подпомогна хората по този начин!“ коментира кметът на община Трявна Силвия Кръстева.
„Получено бе и дарение от четвъртокласници на СУ „Петко Р. Славейков“ – гр. Трявна, които тази година се отказаха от коледната си почерпка и събраха парички, за да се включат в кампанията ни! Искрено благодарим на всички тях и това може само да ни радва, защото доброто наистина съществува!“, допълва още кметът на Трявна.
Със събраната сума от 1029, 32 лв., благотворителната коледна кампания на местната власт „Коледен дар от сърце“ успя да подпомогне 20 деца в риск от Община Трявна, настанени при приемни семейства, с подаръчни ваучери, всеки на стойност 51, 46 лв.
Под надслов „От хората с големи сърца за нашите деца“ родителите/настойниците на децата ще могат да закупят хранителни продукти от първа необходимост до 15 януари 2023 год. в шест хранителни обекта на територията на гр. Трявна.
Освен подаръчни ваучери, „Коледен дар от сърце“ раздаде на родителите/настойниците и по една подаръчна чанта, за всяко едно дете в риск, с пакетирани хранителни продукти и лакомства, дарени по време на кампанията.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.
С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана в областта на главата и комоцио на С.Г.
Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М. е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.
Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.
Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Новини
Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.
В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.
Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Новини
Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.
Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.
Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.
Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

-
Кримипреди 7 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Новинипреди 7 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Любопитнопреди 7 дниКарнавалният екип представя модните тенденции на сезона
-
Кримипреди 7 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Кримипреди 4 дниЩе ескалира ли напрежението в Габрово заради протестите?
-
Новинипреди 4 дниБаражът е близо: „Янтра“ приема опасния „Вихрен“
-
Новинипреди 2 дниКристина Сидорова е новият областен управител на Габрово
-
Кримипреди 3 дниМВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово






