Свържи се с нас

Новини

Полицаите ни почетоха паметта на младши инспектор Петър Бъчваров

Published

on

С едноминутно мълчание, свалени шапки и включена светлинна и звукова сигнализация на патрулните автомобили, служители на Областната дирекция на МВР в Габрово отдадоха почит към паметта на колегата им от „Гранична полиция“ мл. инспектор Петър Бъчваров, загинал на 7 ноември в района на село Дервент.

Полицейските служители в Габрово сведоха глави, засвидетелствайки своята признателност и изразявайки съпричастността си към близките на загиналия на българо-турската граница техен колега.

Днес, 9 ноември, органите на реда се събраха точно в 12.00 часа пред сградата на Областната дирекция на МВР, където притихнаха и се преклониха.

Своето уважение към загиналия при изпълнение на служебния си дълг засвидетелстваха директорът на ОДМВР – Габрово ст. комисар Цветомир Цонков, началникът на отдел „Охранителна полиция“ при ОДМВР-Габрово комисар Андрей Хайтов, началникът на Сектор „Пътна полиция“ гл. инспектор Николай Симеонов, началникът на група „Охрана на обществения ред“ гл. инспектор Любомир Стоев, редови служители на пътна и охранителна полиция, различни звена в дирекцията и администрация.

Десетки граждани и шофьори в Габрово също станаха съпричастни като спряха и за минута замълчаха заедно с полицаите, отдавайки почит към мл. инспектор Петър Бъчваров.

Поклон пред паметта му!

Петър Димитров Бъчваров е роден на 3 октомври 1990 г. в Ямбол. Средното си образование завършва в Елхово през 2009 г., продължава образованието си в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Младши инспектор Бъчваров е постъпил на работа в системата на МВР през декември 2013 година.

Преминал е през длъжностите полицай и старши полицай в група „Охрана на държавната граница“ към Гранично полицейско управление –Елхово към Регионална дирекция „Гранична полиция“.

Младши инспектор Петър Бъчваров ще бъде награден посмъртно с Почетен знак на МВР.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Радослав Първанов е новият председател на СБЖ – Габрово

Published

on

Съюзът на българските журналисти в Габрово има нов председател. Това е кореспондентът на Българската телеграфна агенция в Габрово Радослав Първанов, който беше избран по време на годишното отчетно-изборно събрание.

Форумът се проведе в националния пресклуб на БТА в Габрово, където от две години насам местните журналисти провеждат своите заседания и събития.

Пред членовете на СБЖ – Габрово досегашният председател Христо Петров представи доклад за дейността на дружеството през 2025 година и подробен финансов отчет. Събранието реши Христо Петров да продължи участието си в ръководството на габровското дружество като секретар, а Михаела Стоянова да продължи да представлява контролния съвет на организацията.

По време на заседанието бяха обсъдени организационни въпроси и идеи за възможни инициативи през настоящата година. Журналистите коментираха актуални теми, касаещи професионалната работа в област Габрово, като бе разгледан и конкретен казус, чието решение предстои да бъде намерено.

Ръководството на СБЖ – Габрово с благодарност припомни приноса на дългогодишния председател Тотка Полякова, която постави солидни основи в работата на дружеството. След нейното оттегляне две последователни години председателското място заемаше Христо Петров, журналист в „Габрово нюз“, който положи усилия за укрепване на организацията и развитие на професионалната общност.

Пред присъстващите новоизбраният председател на СБЖ – Габрово Радослав Първанов сподели, че поема поста с отговорност, ще продължи добрите традиции и да работи за утвърждаване ролята на организацията.

Зареди още

Култура

Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Published

on

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.

Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.

Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.

Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.

Зареди още

Крими

Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Published

on

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.

Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.

Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.

От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.

Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица