Свържи се с нас

Новини

Читател на „Габрово Нюз“ сигнализира: Чешма на Узана потъна в боклуци!

Published

on

Читател на „Габрово Нюз“ сигнализира за обезпокоителното състояние на място за отдих и чешма към него до бившата спасителна служба, намиращи се в красивата местност Узана над Габрово.

Посетителят е възмутен от разпръснатите боклуци, които са навсякъде в района и които дори биват разнасяни от диви животни. Кой е виновен: хората, сметопочистващата фирма или всички заедно?

„Смятам, че подобна картинка е недопустима за район, имащ претенции да се развива като туристически. Беше ме срам“, пише в сигнала, изпратен чрез фейсбук страница на нашата медия.

От получените снимки се вижда, че мръсотията, мизерията и остатъците от човешко примитивно присъствие са навсякъде около и по чешмата. Поставеният съд за събиране на отпадъци се оказва недостатъчен. Той е препълнен, а до него е натрупана камара от какво ли още не: празни пластмасови бутилки и кутии, торбички, кенчета, опаковки и дори парцали.

„Когато една институция постави кофа за отпадъци, тя трябва да има ангажимента да не допуска подобно препълване. Животни разнасят боклуците навсякъде, а някои от тези „животни“ са на два крака. Ако няма да се поддържа периодично, по-добре е да няма кофи въобще. Така повечето хора въобще няма да си оставят боклуците, а ще ги носят до Габрово“, заявява още читателят, потърсил ни, за да дадем гласност на абсурдната гледка, на която е станал свидетел.  

В своя сигнал той засяга и темата, свързана с подобряването на пътната инфраструктура чрез извършване на очаквания ремонт на пътя от Габрово до Узана, целящ и подобряване на отводняването, нова вертикална сигнализация, нови ограничителни системи. „А за пътя до Узана – да не отваряме тема – тази година трябваше да се ремонтира основно. Нищо подобно. Жалка картинка сме“, пише читателят.

Надяваме се чрез извършването на публикацията компетентните институции ще се самосезират и ще бъдат предприети адекватни мерки по почистване на нерегламентираното сметище, в което се е превърнал районът, чиято поява в бъдеще няма да бъде допускана.

Новинарски портал за Габрово и региона „Габрово Нюз“ апелира към опазване на националното ни богатството каквото е природата. Нека запазим чиста нашата околна среда и да не я замърсяваме, с което да я поставяме под риск и нейните обитатели!

Вашите сигнали за всякакви нередности изпращайте на редакционната ни поща: info@gabrovonews.bg, на страницата ни във фейсбук, или на телефон: +359878 993779, а ние ще ги правим публично достъпни до широката общественост.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

ГЕРБ – Габрово: Приемаме изборния резултат с уважение към волята на избирателите

Published

on

ГЕРБ – Габрово изрази благодарност към всички граждани, подкрепили партията на изборите. Това политическата партия направи чрез профила си в социалната мрежа фейсбук. Коалиция ГЕРБ–СДС заема второ място в областта с 15,8% от вота.

„Приемаме този резултат с уважение към волята на избирателите и с отговорност към доверието, което ни е било дадено през годините. Този вот не е просто подреждане в политическа таблица, а сигнал, който трябва да бъде разбран внимателно и честно.

Ние го приемаме като възможност за преосмисляне, за още по-голяма близост до хората и за по-точно разбиране на техните настоящи нужди и очаквания. През годините сме работили последователно за развитието на област Габрово – за по-добра инфраструктура, по-сигурно водоснабдяване, обновени училища и детски градини, по-добра градска среда и повече възможности за децата.

Тези усилия ще продължат, но е ясно, че трябва да бъдат допълнени с още повече диалог, внимание и присъствие на терен.

Оставаме ангажирани с региона – не само като политическа сила, но и като хора, които живеят тук и носят отговорност пред своите съграждани.

Ще се вслушваме в градивната критика и ще работим заедно с обществото за решенията, които предстоят. Уважаваме избора на гражданите и го приемаме като ориентир за следващите ни стъпки да бъдем по-добри“, се казва още в позицията.

Зареди още

Икономика

„Интер Пауър“ изгражда фотоволтаични централи на 7 социални сгради

Published

on

„Интер Пауър“ изгражда фотоволтаични централи на 7 социални сгради в Казанлък, компанията гарантира най-високо качество.

Компанията „Интер Пауър“ бележи пореден успех в сектора на възобновяемите енергийни източници (ВЕИ), след като премина успешно през строг подбор за изпълнител на важен обществен проект в съседната област.

Фирмата поема изграждането на седем фотоволтаични централи, всяка с капацитет от 30 kWp, които ще бъдат инсталирани на покривите на седем социални дома в град Казанлък.

Проектът, който е част от стремежа на местната власт към енергийна ефективност и независимост на обществените сгради, вече е в ход. От ръководството на компанията съобщиха за „Габрово Нюз“, че същинското изпълнение на обектите е стартирало през изминалата седмица.

Целта на инициативата е социалните институции в Града на розите да преминат към използването на независима зелена енергия. Общата инсталирана мощност ще доведе до драстично намаляване на разходите им за ток, като в същото време ще подпомогне опазването на околната среда.

От „Интер Пауър“ използваха повода да изразят своята признателност към администрацията в Казанлък за отличната съвместна работа.

„Искаме специално да благодарим на инж. Кънчо Христов, началник на отдел „Инвестиционни проекти с външно финансиране“, както и на целия му екип. Тяхната отзивчивост и изключителен професионализъм създадоха среда за едно наистина добро партньорство, което е ключово за успеха на подобни мащабни начинания“, споделиха от ръководството на фирмата-изпълнител.

Като утвърдено име в изграждането на соларни паркове и системи, от компанията са категорични: „Гарантираме, че изпълнението на тези седем проекта ще бъде осъществено на най-високо техническо и професионално ниво. Осъзнаваме социалната значимост на обектите и няма да направим никакъв компромис с качеството и стандартите“.

Инвестициите в зелена енергия за публичния сектор стават все по-актуални, а успешното реализиране на подобни проекти от доказани компании като „Интер Пауър“ дава добър пример за това как бизнесът и институциите могат да работят ефективно в полза на обществото.

Интер Пауър е утвърдена габровска компания с над десетгодишен опит в проектирането, изграждането и поддръжката на фотоволтаични системи, системи за индустриално и битово LED осветление, електроизграждане и умни решения за енергийна автоматизация. Фирмата е партньор на водещи производители и притежава множество успешно реализирани проекти както в частния, така и в публичния сектор, включително обекти, изградени с европейско финансиране.

Зареди още

Новини

Николай Косев с първи думи след изборната победа на Прогресивна България

Published

on

При 100% обработени протоколи в 7 МИР – Габрово коалиция „Прогресивна България“ печели парламентарните избори с категоричните 47,83% от гласовете, показват данните на Районната избирателна комисия. На второ място остава ГЕРБ – СДС с 15,87%. Това означава три пъти по-голям резултат за победителя пред основния му политически опонент.

Разпределението на вота в областта потвърждава ясно изразена подкрепа за новата политическа посока, като останалите формации остават значително назад. Резултатът бележи сериозен обрат в политическата картина на региона.

След повече от 15 години, в които Габрово беше сред ключовите бастиони на ГЕРБ, избирателите дават категорична заявка за промяна.

„Благодаря на всички, които ни се довериха. Тази победа не е само успех. Тя е тежка отговорност, която ще носим внимателно, с отговорност и с добра памет за очакванията на хората“, заяви водачът на листата Николай Косев.

По думите му резултатът е ясен знак за необходимостта от стабилност и последователност в управлението.

„Хората показаха ясно, че искат държава с посока. Оттук нататък нашата задача е да оправдаем това доверие с работа и решения“, допълва той.

„Готови сме. Можем. Успяхме. Това е победа на хората, които не се отказаха и повярваха, че промяната е възможна. Отговорността ни оттук нататък е да бъдем близо до тях и да работим така, както обещахме – открито и последователно“, коментира Данаил Лалев, който също е сред избраните народни представители от 7 МИР – Габрово от редиците на Румен Радев.

Общо 99 153 са имащи право на глас в областта, а за четирите депутатски места се състезаваха 108 кандидати от 24 партии и коалиции.

Анализатори определят резултата като ясен сигнал за нова политическа конфигурация в региона и силно търсене на стабилност и реална промяна.

България вече е друга. Габрово – също.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица