Свържи се с нас

Крими

Двама прегоряха в жегата: Млатиха се с юмруци на пазара на Шиваров мост! (видео +18)

Published

on

Двама, буквално прегоряха в жегата, стигайки до физическа саморазправа помежду си в Габрово. Непреодолимият им спор, прераснал в уличен ръкопашен бой, бе уловен от видеорегистратора на потребител в социалната мрежа фейсбук.

Самите кадри на насилие са направени в неделя вечерта, 24 юли, в 18.50 часа, като записът бе пуснат за разпространение в мрежата днес, 27 юли, в часовете около обед. Скандалът се разиграл в района на пазара на Шиваров мост, където градусите, емоциите и страстите рязко ескалирали в последния ден на седмицата.

На видеото се вижда как мъж и жена са във физически контакт помежду си, разменят си безмилостни удари един на друг. Първичният боя започва на тротоарната площ и само след секунди се пренася на пътното платно, без да се отчита че по него се движат автомобили.

Стигайки на пътя жената поваля мъжа и заедно падат на земята, където агресията и опитите за надмощие продължават, а юмруците не спират да валят.

Към ръкопашната схватка се присъединява и друг участник – жена, която с предмет наподобяващ и силно приличащ на палка, започва да налага по крайниците и тялото единия от биещите се на пътя.

Раздаването на улично правосъдие е наблюдавано от десетки сиирджии и зяпачи, а едва когато жената започва да подпомага единия от биещите се наместват и други мъже, които преустановяват разправията.

Каква е причината за сблъсъка, какво е здравословното състояние на двамата участници в боя и какви са нанесените им травми на този етап не е ясно. По случая работят разследващи полицаи, потвърдиха за „Габрово Нюз“ от Областната дирекция на МВР – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Крими

Натоварени празници за огнеборците и спасителите в региона

Published

on

Въпреки празничните дни и семейната атмосфера около Коледа, габровските пожарникари и спасители отново останаха на пост и реагираха на десетки сигнали за произшествия в периода от 23 до 29 декември 2025 г.

Само за седмица звената на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово са се отзовали на 36 сигнала, сред които пожари, паднали дървета, оказване на техническа помощ и дори пътнотранспортно произшествие.

Особено натоварен се оказа 25 декември (Коледа), когато пожарникарите реагираха на 11 различни сигнала в рамките на едно денонощие. Най-често помощта им е била търсена заради паднали дървета вследствие на силния вятър и снеговалежа в региона, които затрудниха движението по пътищата в областта.

Служителите на пожарните служби в Габрово, Дряново, Трявна и Севлиево са се включили в най-малко 10 случая на паднали дървета, които пречели на движението по пътища и улици в населените места.

Сериозен дял от сигналите заемат и пожарите в комини – общо 9 случая за седмицата. За щастие, при нито един от тях няма нанесени материални щети, но причините остават едни и същи – непочистени комини и неправилна експлоатация на отоплителни уреди.

През периода огнеборците са реагирали и на няколко пожара с материални загуби – пожар на газова бутилка на тераса в жилищна сграда в Дряново, къща и гараж в Габрово, както и на пътнотранспортно произшествие на пътя Габрово – Севлиево.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица