Свържи се с нас

Новини

Младежите на Габрово създават свой парламент!

Published

on

От 18 до 20 юли младежите на Габрово ще работят по създаването на младежки парламент в нашия град, информира Мартина Груева, част от екипа на Младежки център Габрово.

„Каним те да бъдеш част от това събитие и да се включиш в работните групи, които ще определят как ще работи той, какви ще бъдат неговите структура и правомощия“, заявяват от институцията.

Младежкият парламент е самоуправляваща се организация от млади хора над 14 години, която не е обвързана политически. Тя има за цел да провокира, изказва мнение, насочва и влияе върху политиките за младите хора, да комуникира с институциите и младежите, да инициира събития и кампании. С две думи – да направи така, че гласът и желанията на младите хора в Габрово да бъдат чути и взети предвид.

Защо е важно да има младежки парламент? Защото е важно да се чувствате добре в своя град и да можете да участвате пълноценно в неговия живот и решенията, които се вземат за младите хора. Защото градът ни иска да бъде адекватен на новото време – да даде най-доброто от себе си на младите, които живеят в него тук и сега.

Кой може да участва? Всеки на възраст 14-29 години, който не е обвързан с политическа партия или религиозно движение, който е активен, пълен с идеи и смята, че има какво да каже, покаже и даде на Габрово.

„Ще се запознаем със структурата и работата на няколко успешни младежки парламента, а след това ще изградим структурата на нашия – ще помислим върху това как ще избираме членовете му, колко дълъг ще е мандатът им, какви ще са техните правомощия, къде и колко често ще заседават. Накрая ще излезем с готов устав, а амбицията ни е първият младежки парламент в Габрово да бъде избран през септември. Разбира се, ще се забавляваме и ще се запознаем с много нови хора“, коментират още от Младежки център – Габрово.

Мястото на учредяване на Младежкия парламент на Габрово е хотелът, разположени на бул.“Трети март“, а датите са: 18, 19 и 20 юли. Осигурени са кафе паузи и обяд.

За да се запишете за участие е необходимо да попълните регистрационната форма в сайта на Младежки център – Габрово или оттук. Подробности и програма за събитието ще бъдат обявени на по-късен етап. Побързайте да се запишете, тъй като местата са ограничени, а срок за участие изтича на 11 юли.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица