Новини
Силно представяне на габровските пожарникари на републиканското в Пловдив

Отборът на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Габрово се класира на 8-мо място в крайното класиране на 50-тия юбилеен републикански преглед по Пожароприложен спорт. Домакин на състезанието, което се проведе от 1 до 3 юни, бе Пловдив.
В изключително оспорваната надпревара взеха участие общо 27 отбора от цялата страна, както и представителният отбор на Факултет ПБЗН при Академията на МВР. Те премериха сили на лекоатлетическия стадион в парк „Отдих и култура“ в четири дисциплини: изкачване с щурмова стълба, 100-метрова пътека с препятствия, пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия и бойно разгръщане от мотопомпа.
Най-добре Габровският отбор се представи в последната дисциплина, където зае 6-то място. Силното представяне на целия отбор класира РДПБЗН – Габрово в горната част на крайното класиране, изпреварвайки далеч по-големи дирекции от местната.
След оспорвана надпревара победител в крайното комплексно класиране стана отборът на РДПБЗН-Пловдив, следван от отборите на СДПБЗН и Факултет ПБЗН при Академията на МВР.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Любопитно
Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!
От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.
Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.
Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.
И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.
Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Крими
Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.
„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.
Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.
Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.
Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.
При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.
Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

-
Кримипреди 3 дниЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Кримипреди 4 дниТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Любопитнопреди 4 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Културапреди 4 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 6 дниОтбелязваме Стефановден!
-
Кримипреди 4 дниНатоварени празници за огнеборците и спасителите в региона
-
Любопитнопреди един денЧестита Нова 2026 година, скъпи читатели!






