Новини
„Янтра“ допусна поражение при гостуването си на „ЦСКА 1948“

„Янтра“ отстъпи на дублиращия отбор на „ЦСКА 1948“, с класическото 0:3, в двубой от 33 кръг на първенството във Втора професионална лига. Мачът се игра на „Арена Царско село“ в столицата.
Габровският тим излезе без капитана си Петър Казаков. Юношата Георги Николов започна в средата на терена, заедно с Даниел Гаджев и Ивайло Иванов. Милен Савов стартира като титуляр на десния фланг, а на левия застана Християн Чипев. Тони Иванов беше на върха на атаката.
Срещата започна равностойно и първият удар към едната от двете врати беше на Ивайло Иванов в 8-ата минута. Хелфът шутира от пряк свободен удар, но Иван Караджов улови. В 23-ата минута грешка на Чипев доведе до атака отдясно и удар на Жуниор от границата на наказателното поле, но ударът на бразилеца беше слаб и не затрудни Петър Иванов. Две минути по-късно Георги Иванов пробва технично изпълнение с пета след центриране от ъглов, но стража на Янтра отново не беше затруднен. В 27-ата минута Тони Иванов стреля от дистанция, но слабо и Караджов улови. Минута по-късно домакините поведоха след дискусионна ситуация. Денис Динев получи травма на главата след сблъсък с Жуниор в центъра на терена, но реферът не спря играта, за да му бъде оказана помощ. В отсъствието на централния бранител, домакините развиха атаката си, Савов остави непокрит Ндонгала и французинът се разписа с удар в долния ляв ъгъл на габровската врата – 1:0. След още 10 минути дубълът на „ЦСКА 1948“ удвои аванса си. Голът отбеляза Жуниор с добре изпълнен пряк свободен удар от далечна дистанция, при който топката се отби в стената и излъга Петър Иванов. В даденото от рефера добавено време на първата част Ндонгала отново проби необезпокояван отляво и сложи топката на главата на Стоян Стоичков, който отблизо с глава покачи на 3:0.
На почивката Сашо Ангелов замени Савов с Филип Колев. Наставникът на „Янтра“ реши да запази за следващия мач Тони Иванов и Ивайло Иванов и ги извади след час игра, Чипев също напусна. На терена се появиха Влади Иванов, Ростислав Данчев и Иван Петков. Домакините създадоха няколко голови ситуации пред вратата на Иванов, но друг гол не падна. „Янтра“ беше близо до почетно попадение в добавеното време на срещата, но ударът с глава на Костадин Гаджалов след центриране от корнер срещна напречната греда.
Единствените позитивни неща от мача бяха борбената игра на юношата Георги Николов в средата на терена и десетината привърженици на отбора, които не спряха да даряват подкрепата си дори и при три гола пасив.
Мачът в столицата трябва да бъде забравен много бързо, защото само след четири дни „Янтра“ трябва да изиграе поредния си финал. В събота на стадион „Христо Ботев“ ще гостува „Марица“ (Пловдив), а точките стават все по-необходими.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 3 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 7 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 7 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 4 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Кримипреди 17 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Новинипреди 4 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 4 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!








