Свържи се с нас

Новини

Приключи подновяването на линейната маркировка до Боженци

Published

on

След като в началото на месец ноември Община Трявна стартира нова екоинициатива за подновяване на една от трите линейни маркировки, указваща екомаршрута от Трявна до с. Боженци, миналият петък кампанията бе завършена успешно и новата стара бяло-синя маркировка вече е факт.

Припомняме, че в първото издание на благородната есенна инициатива се включиха трима представители на Община Трявна – старши експертът по “Култура, образование, спорт и здравеопазване” – г-н Кольо Дабков, специалистът по “Туризъм и информация” – г-жа Грета Цанева и специалистът по “Връзки с обществеността” – г-жа Юлияна Цанева.

Тогава тримата ентусиасти успяха да изминат близо 5 км от общо 7-километровото туристическо трасе и да подновят, както старата маркировка по дървета и камъни, така и да положат нови бяло-сини очертания, в участъците, където бе необходимо допълнителното им отбелязване. С регулярното инициативно подновяване на маркировките по екопътеките към с. Боженци се осигурява по-лесен и по-удобен достъп до туристическото селище и се дава възможност на стотиците туристи, които ежегодно изминават тези маршрути да се ориентират сами без да се налага да използват услугите на екскурзоводи.

Така, в края на миналата седмица със същия ентуасизиран дух и с нови сили, тримата довършиха вече започнатото от тях дело. Началната точка бе малко преди сливането на трите линейни маркировки – бяло-синята, бяло-зелената и бяло-жълтата, указващи три различни екомаршрута, по които може да се стигне от Трявна до с. Боженци.

И този път районът около дърветата, по които бе подновена стара или положена нова линейна бяло-синя маркировка, бе щателно разчистен от излишна храстова и дървесна растителност за по-голяма видимост от туристите, тръгнали на поход по този маршрут.

Подновени бяха сините стрелки по указателните табели и в двете посоки – Трявна и с. Боженци, старата линейна маркировка по каменните участъци и в края на екопътеката бе поставена нова информационна табела в посока Трявна.

И така след няколко часа в работа, шеги и приятно настроение, тримата представители на Община Трявна стигнаха до с. Боженци и подновиха началната-крайна точка на бяло-синия туристически маршрут – старият дървено-каменен геран.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Published

on

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.

На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.

Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.

„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.

Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.

„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.

След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Зареди още

Новини

Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите

Published

on

Кметът на Габрово Таня Христова излезе с позиция, във връзка с протестите от последните дни. Тя бе публикуваната на страницата на габровския кмет в социалната мрежа фейсбук.

Ето какво заяви Таня Христова: