Новини
Ивелин Стоянов: Ние дължим лоялност на нашите избиратели. Тях не ги предаваме!
За трети път тази година Демократична България търси подкрепата на избирателите в Габровска област.
Имам честта и отговорността, да водя листата на Демократична България.
Време е да поставим цел и посока на промяната. Промяна, която поставя България в центъра на картата. Време е България да стане свободна, силна, достойна и просперираща страна. Ще ни виждате вече по-често, по улици и квартали, в общини и малки села.

Знаем, че понякога сме малко досадни, заемащи част от личното Ви пространство. Три избора в една година са изпитание за всеки от нас. Ще се стремим да бъдем по-дискретни, усмихнати в тези трудни времена. Ще се стараем, да чуем вашите страхове, тревоги и надежди.
И днес, застанахме с лицата си пред вас и търсим доверието Ви в аванс, както винаги досега. Имаме ясна и измерима цел – да направим България най-доброто място за живот на Балканите!
И вярваме, че до 5, максимум 7 години, можем да я постигнем!
Демократична България има волята, знанията и опита да върне държавата на нейните граждани и да я поставим на пистата на ускорената модернизация.
Вярваме, че на 14 ноември гражданите ще гласуват за управление, което носи свобода, законност и модернизация.
Търсим доверието на избирателите, за да създадем алтернатива на корупционния модел, задушаващ развитието на България. Убедени сме, че избирателите ще разпознаят в наше лице последователните и компетентни демократи, които са гарант за управление.

За целта Борисов и ГЕРБ трябва да бъдат отстранени от управлението. Трябва да ликвидираме изградените корупционни мрежи, засмукващи огромен публичен ресурс към обръчите на властта. Трябва да разградим Сарайския модел и да прекъснем механизмите за задкулисното му влияние в икономиката, правосъдието, сектора на сигурността и медиите.
Животът в 7 МИР Габрово е пъстър и контрастен, проблемите на жителите му – също. Важното за всеки един политик е да не губи връзката с хората и истинския живот. Тези избори са много важни: избираме между корупция и модернизация!

ДБ има детайлна програма за управление и реформи.
https://demokrati.bg/parlamentarni-izbori-noemvri-2021/programa/
С тази наша мечта и вяра, продължаваме тази кампания с екипа ни от кандидати за народни представители за Област Габрово защото е време да #ДаСпечелиБългария!
С #Номер 30 в бюлетината за #ДемократичнаБългария!
Аз съм с #Преференция 101 ВРЕМЕ Е ДА СПЕЧЕЛИ БЪЛГАРИЯ !
Ивелин Стоянов, Демократична България, народен представител в 46 народно събрание.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на Демократична България, във връзка с изборите за 47 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. Демократична България е под номер 30 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
Новини
Радослав Първанов е новият председател на СБЖ – Габрово

Съюзът на българските журналисти в Габрово има нов председател. Това е кореспондентът на Българската телеграфна агенция в Габрово Радослав Първанов, който беше избран по време на годишното отчетно-изборно събрание.
Форумът се проведе в националния пресклуб на БТА в Габрово, където от две години насам местните журналисти провеждат своите заседания и събития.
Пред членовете на СБЖ – Габрово досегашният председател Христо Петров представи доклад за дейността на дружеството през 2025 година и подробен финансов отчет. Събранието реши Христо Петров да продължи участието си в ръководството на габровското дружество като секретар, а Михаела Стоянова да продължи да представлява контролния съвет на организацията.
По време на заседанието бяха обсъдени организационни въпроси и идеи за възможни инициативи през настоящата година. Журналистите коментираха актуални теми, касаещи професионалната работа в област Габрово, като бе разгледан и конкретен казус, чието решение предстои да бъде намерено.
Ръководството на СБЖ – Габрово с благодарност припомни приноса на дългогодишния председател Тотка Полякова, която постави солидни основи в работата на дружеството. След нейното оттегляне две последователни години председателското място заемаше Христо Петров, журналист в „Габрово нюз“, който положи усилия за укрепване на организацията и развитие на професионалната общност.

Пред присъстващите новоизбраният председател на СБЖ – Габрово Радослав Първанов сподели, че поема поста с отговорност, ще продължи добрите традиции и да работи за утвърждаване ролята на организацията.


Култура
Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.
Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.
Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.
Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.


Крими
Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.
Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.
Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.
От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.
Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

-
Любопитнопреди 6 дниФестивал на светлината в Габрово от 13 до 15 март
-
Любопитнопреди 5 дниГаброво търси новите лица на смеха
-
Любопитнопреди 2 дниВсяко „да“ носи своята загуба: една теория за избора
-
Кримипреди един денИван Халкин застава начело на полицията в Габрово
-
Новинипреди 2 дниПриключи ремонтът на плувния басейн в ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“
-
Икономикапреди 2 дни2026: Годината на големия тест за България. Ще станем ли по-богати?
-
Кримипреди 2 дниВнимание: Зачестяват опитите за телефонни измами в Габровско!
-
Икономикапреди един денMarket tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж














