Новини
Приключиха двете екокампании в детските градини на Трявна
С предадени хартиени и пластмасови отпадъци и получени нови образователни книжки – така завършиха двете екокампании на Община Трявна, насърчаващи разделното събиране на отпадъци.

Инициативите, под наслов “Предай непотребна пластмаса, вземи нова книга” и “Използвана хартия за нова книга” се проведоха в трите детски градини на територията на общината – ДГ “Светлина” – Трявна , ДГ “Калина” – Трявна и ДГ “Осми март” – Плачковци и бяха насочени към най-малките.

Целта на кампаниите е да се възпита и създаде у децата отговорно екологично поведение към опазването на околната среда и да осъзнаят колко важно и полезно е разделното събиране на отпадъци.

Предоставянето на образователни книжки, от друга страна, ще засили интереса и любовта на малчуганите към четенето и тяхното интелектуално израстване. Така в продължение на две седмици, малките сладури имаха възможност да занесат в детските градини разделно събраните от тях и техните родители пластмасови и хартиени отпадъци.

За своето добро дело, първо бяха поощрени малчуганите от Детска градина “Осми март” в Плачковци. Децата с радост и гордост споделиха, че вече знаят как да отделят хартията и пластмасата от останалите битови отпадъци и с нетърпение очакваха новите си 18 книжки, които бяха раздадени от екологът на Община Трявна – г-жа Катрин Дабкова.

Предадени бяха употребени хартиени отпадъци, както и пластмасови бутилки и кутии.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Икономика
Работа за сериозни хора над 55!
Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.
Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.
За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.
За връзка: +359 88 954 3686.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

-
Културапреди 5 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 6 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 6 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 6 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 4 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 4 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 4 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 8 часаНяма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица







