Новини
„Марица“ спря победната серия на „Янтра“
Отборът на „Марица“ прекъсна успешната серия на „Янтра“ във Втора професионална лига. В среща от 15-я кръг тимът от Пловдив се наложи на своя стадион с резултат 3:1. Десетина верни привърженици подкрепяха „Янтра“ на стадион „Марица“. Те обаче останаха разочаровани от началото на мача, след като до 20-та минута отборът ни допусна две попадения. Те дойдоха след колективни грешки в защита.
Александър Праматаров даде аванс на пловдивчани в 17-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а само пет по-късно Валери Домовчийски удвои. При втория гол останаха съмнения за засада на Домовчийски, но такава не беше отсъдена от страничния рефер.
Няколко добри намеси имаше вратарят ни Богомил Цинцарски. При 2:0 „Янтра“ започна да играе по-смело и в 40-та минута беше близо до това да върне едно попадение. Капитанът Петър Казаков центрира от пряк свободен удар, а Мартин Ангелов засече с глава в наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

Отборът ни започна активно и втората част и 10 минути след подновяването на играта създаде нова отлична голова възможност. Тони Иванов беше изведен отдясно, влезе навътре в наказателното поле и стреля, но стражът на домакините Илия Николов отрази силния му удар. Вместо да реализира и да върне интригата, „Янтра“ получи нов гол в 62-та минута. Негов автор беше Мариян Тонев, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Съставът ни все пак стигна до попадение в 72-та минута. Тони Иванов асистира на Венци Славов, който реализира първия си гол в официален мач с екипа на Янтра.
В 80-та минута габровският тим имаше претенции за игра с ръка в наказателното поле на домакините, но реферът Калоян Цветков прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание и срещата приключи при резултат 3:1.
С актив от 13 точки Янтра заема 16-та позиция във временното класиране. В следващия кръг отборът ни ще приеме състава на „Литекс“. Мачът е в сряда, 3-ти ноември, от 14.30 часа.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Отново ще има безплатни кръщенета на деца в Габрово

На 1 юни, понеделник, в църквата „Успение на Пресвета Богородица“ в Габрово за поредна година ще се извършват безплатни кръщенета на деца до 18 години, родени в Габровската духовна околия. Това съобщи архиерейският наместник отец Руслан Личев.
Ритуалът по приемане на Първото тайнство и въвеждане в християнството ще бъде извършен напълно безвъзмездно. Желаещите да запишат децата си трябва да подадат информация до 28 май на място в църквата.
Допълнителна информация може да бъде получена в храма „Успение на Пресвета Богородица“ в Габрово.
Свето Кръщение е първото от седемте тайнства на Църквата, в което човек приема Божието благословение. Кръщенето е един от най-светлите празници в живота на всяко християнско семейство.
Изборът на Кръстник или Кръстница е от голямо значение, защото те стават негови духовни родители. Тайнството Кръщение се извършва само веднъж в живота и никога не се повтаря.

Икономика
2 427 данъчни декларации са подадени в офис на НАП в Габрово

Над 2 400 юридически лица, отчитащи дейността си пред офис на НАП Габрово, вече са изпълнили задължението си и са подали годишни данъчни декларации.
Времето изтича – крайният срок е 30 юни. До тази дата своите декларации трябва да подадат и едноличните търговци и земеделските стопани, избрали този ред на облагане.
Те дължат и окончателни осигурителни вноски, декларирани с Образец № 6. Декларирането става единствено по електронен път – през сайта на НАП с ПИК или електронен подпис.
Данъците могат да се платят онлайн, в банка или с пощенски запис. Допълнителна информация можете да намерите тук.

Култура
„Учител вдъхновител“ – над дузина педагози получиха грамоти по повод 24 май


По случай 24 май – Денят на славянската писменост и култура, Синдикат „Образование“ към НС „Защита“ проведе специална церемония, на която бяха наградени изявени учители от секцията на Основно училище „Неофит Рилски“ в Габрово. Новината съобщи Анатолий Антов, главен учител история и цивилизации и география и икономика.
Грамотите с почетното звание „Учител вдъхновител“ бяха връчени лично от г-н Красимир Митов, председател на НС „Защита“. Наградените бяха отличени в няколко категории, отразяващи различни аспекти на учителската мисия – от лично отношение към колегията до работа в екип и забележителни резултати в учебно-възпитателната работа.
За професионално отношение, отговорност и всеотдайност:
Дора Врачева
За високи постижения и отлични резултати в учебно-възпитателната работа:
Дарина Ганчева-Маринова, Бела Косева, Свилен Бояджиев, Денислав Гинев, Цветомир Хаджииванов, Ралица Бъчварова
За успешен екип и висок професионализъм:
Йоана Петрова и Татяна Пеева · Анелия Христова и Иванка Денчева · Станислав Георгиев и Ивелина Георгиева
За професионализъм, отговорност и висок морал:
Димитринка Иванова, Пенка Лалева и Ирена Христова

-
Кримипреди 7 дни„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Любопитнопреди 6 дниСевлиево отново ще бъде част от Coca-Cola The Voice Турнето
-
Новинипреди 6 дниЖБД „Майчина грижа“ организира благотворителен кулинарен базар
-
Новинипреди 7 дниОбластният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност
-
Икономикапреди 6 дниОбласт Габрово продължава да се топи: Всеки трети жител е пенсионер
-
Новинипреди 7 дниНародният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите
-
Кримипреди 3 дниПолицията работи по сигнал за поискан рушвет в габровската болница
-
Новинипреди 2 дниГаброво отново събра млади пазители на паметта на България




