Свържи се с нас

Новини

Томислав Дончев води листата на ГЕРБ в Габрово

Съставена е изцяло от местни кандидати – доказани професионалисти и млади хора.

Published

on

Областният координатор на ГЕРБ – Габрово Цветомир Михов регистрира пълна листа, с осем кандидати за народни представители. Листата на ГЕРБ-Габрово е съставена изцяло от местни хора, професионалисти в своята област, успешни политици и млади хора, водени от Томислав Дончев.

Средната възраст на кандидатите на ГЕРБ в област Габрово е 36 години. Водачът на листата Томислав Дончев заяви, че ГЕРБ се явява в тези избори с намерението да бъде първа политическа сила.

„Смисълът на политиката е да се създава и съгражда, хората да усещат и виждат промяната. Ние сме доказали, че това го можем, че експертизата и опитът са при нас. Според мен партиите на промяната колективно се провалиха в това да свършат работа в държавата.

Вярвам, че тази година, в която в държавата нищо не се случи, нищо не се създаде, ще е урок за всички партии, че в политиката не може само с викане, обиждане и критикуване”. Това заяви водачът на листата на ГЕРБ Томислав Дончев след регистрацията й.

По думите му процесите по спирането на големи инфраструктурни обекти от служебното правителство като автомагистрала “Хемус” и тунела под Шипка са наказание не за една или друга политическа партия, а наказание за хората в страната.

„Забавянето на такъв обект като тунела под Шипка не е нещо невинно, защото води след себе си пропуснати ползи и икономически загуби за индустрията. Явно интригата в служебния кабинет е кой да изпълнява обекта и заради това не сключват договор за изпълнението му. Досега обектът можеше да е възложен и вече да върви подготовката на изпълнението. За нас няма значение кой ще изпълнява обекта, важно е да стане”, каза още Томислав Дончев.

След Томислав Дончев в листата се нарежда Невена Минева, заместник-кмет на Габрово, народен представител в 45-тото НС, областен управител на област Габрово, юрист по образование. Следват Николай Сираков – народен представител, преди това – областен управител, председател на Общински съвет-Габрово, кмет, заместник-кмет и секретар на Община Габрово.

Атанас Атанасов от Севлиево – икономист по образование, работи в голяма севлиевска компания като инженер по производствена ефективност и като 5S lean експерт. Пета е Жасмина Лазарова от Трявна, която е инженер по транспорта, ръководител на началниците на железопътните гари в района на Регионален център Горна Оряховица.

Шеста е д-р Теодора Мъглова, която е номинация на структурата на ГЕРБ в Дряново и представител на гражданската квота. Д-р Мъглова е общински съветник в Дряново, лекар – педиатър. Седма в листата е Даница Янакиева – най-младият общински съветник в Общински съвет – Габрово, на 24 години, Завършила е Национална и регионална сигурност и две студенски практики по Еразъм+, участник в обществени и доброволчески каузи и инициативи. Осми е десният политик от квотата на СДС Веселин Данчев – общински съветник, инженер по образование, предприемач.

„Повечето партии и формации в листите си имат за водачи хора, спуснати от централите им, които впоследствие много рядко виждаме в Габрово и много рядко гражданите могат да разчитат на пряк контакт с тях и на защита на техния интерес, затова считам, че нашата практика с листа от местни хора е много по-полезна за жителите на област Габрово, коментира областният координатор на ГЕРБ Цветомир Михов след регистрацията на кандидатите за народни представители.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Гроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!

Published

on

„Започва работа по тунела под връх Шипка“, съобщи в Габрово вицепремиерът и министър транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.

Той нарече обекта „епохален“ и припомни, че договорът за строителството на тунела беше подписан през месец юни 2022 г.

Министърът уточни, че четири години бяха загубени заради екологични процедури, обжалвания и съдебни спорове.

„Сега работата започва. Надявам се, че до края на 2030 г., тунелът ще бъде функциониращ и ще свържем най- после Северна с Южна България“, допълни министър Караджов.

Гроздан Карджов беше в Габрово по повод при откриването на новото болнично вертолетно летище в МБАЛ „Свети Иван Рилски“ – Габрово.

Зареди още

Новини

Народният представител Михаил Митов с приемни дни в област Габрово

Published

on

Народният представител от ГЕРБ Михаил Митов ще проведе приемни дни за граждани в Габрово, Севлиево и Трявна.

Те ще бъдат следваща седмица, на 19.01.2026 г., понеделник и 20.01.2026 г., вторник при следния график:

Габрово
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 17:00 часа
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Иван Гюзелев“ 1

Трявна
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 10:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Ангел Кънчев“ 53

Севлиево
Дата: 20.01.2026, вторник
Час: 17:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Стефан Пешев“ 87

Телефонен номер за записване на час – 0886 245 315.

Зареди още

Култура

НАГ стана асоциирано училище към Софийския университет

Published

on

Националната Априловска гимназия получи едно от най-високите отличия в системата на българското образование. По решение на Ректорското ръководство на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ училището бе избрано за четвъртото асоциирано училище към най-стария и престижен университет в страната.

Новината беше официално обявена днес – 14 януари, от заместник-ректора по администрацията и информационните дейности на Софийския университет, доц. д-р Първан Първанов, по време на тържественото честване на патронния празник на гимназията пред паметника на Васил Априлов в Габрово.

Асоциираните училища към Софийския университет са част от национална мрежа от образователни институции, които имат официално партньорство с университета. Статутът се присъжда след решение на Ректорското ръководство и одобрение от Министерството на образованието и науката.

Новият статут предоставя редица възможности за учениците и учителите на гимназията – участие в университетски лекции, семинари и научни инициативи, реализация на съвместни проекти с преподаватели от СУ, както и достъп до академични ресурси, лаборатории и иновативни програми.

Учителите ще получават методическа подкрепа и възможности за допълнителна квалификация, а учениците – вдъхновение и реална връзка с академичната общност. Включването на Националната Априловска гимназия в тази престижна група от едва четири училища е признание за високото ниво на обучение, утвърдените традиции и устойчивата работа на училищната общност.

Партньорството със Софийския университет е естествено продължение на мисията, заложена от Васил Априлов – изграждане на модерно и просветено образование, насочено към развитие на таланти, знания и лидерски качества. С този статут гимназията затвърждава своята роля като водещ образователен център, съчетаващ традиция и иновации в подготовката на бъдещите учени, професионалисти и лидери на България.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица