Свържи се с нас

Новини

БСП – Габрово откри своята предизборна кампания

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

С виртуозно изпълнение на маестро Манол Цоков и Христофор Михайлов, в Регионалния исторически музей беше открита снощи предизборната кампания на БСП  в Габрово. Официално  бяха представени  кандидатите за кметове на община Габрово, селата Драгановци, Поповци и Яворец, както и общинските  съветници за предстоящите местните избори 2011.
„Да си пожелаем една успешна кампания, с толерантност и отговорност за по-доброто на Габрово. Аз мога да надградя всичко добро, което е направено за града. Аз искам да променя стила и метода на работа в общината. Администрацията да бъде компетентна и да придобие най-вече човешко лице.  Младите хора да не напускат града. Това може да се промени с повече доходи и осигуряване на повече работни места. Смятам, че всички габровски фирми трябва участват в обществените поръчки. Габровци да получават доходи и тези доходи да остават в този град, а не да изтичат към други градове. Искам така да направя, че след 4 години младите хора в Габрово да бъдат много повече, отколкото са сега „, заяви кандидатът за кмет на БСП Веселин Пешев.

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

„Вярвам, че всеки от нас осъзнава своята лична отговорност, така както ние кандидатите на партията. Ние разчитаме на вашите идеи и визия за развитието на Габрово. Кандидатите на БСП и БСП като партия е най-подготвената политическа сила да управлява общината. Може би сме допускали грешки, но никога не сме изменяли на своята същност, на социалната си принадлежност, на мисълта за нашия град и нашите съграждани. Могат да ни обвинят в какво ли не, но няма да ни обвинят в популизъм, нито в непрофесионализъм, нито пък в действия, които са целели лично облагодетелстване. Тази битка е важна и за България, която се намира на кръстопът между омразата, конфронтацията, разделението и непрофесионалното управление.  Всички сме решени и сме доказали в житейския си път, че заслужаваме доверието на габровци, в които вярвам“, допълни кандидатът за  общински  съветник Николай Григоров.

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

 

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

 

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица