Свържи се с нас

Новини

Д-р Дамянка Йорданова ще консултира пациенти в МБАЛ „Свети Иван Рилски”

Published

on

Хладното есенно време често води до обостряне на проблеми, свързани със скованост, ставни болки и затруднения в движението. Но самолечението с обезболяващи лекарства не решава подобни неразположения, а тяхното навременно и точно диагностициране е основа за правилното лечение на всички ревматологични заболявания.

В началото на есента МБАЛ „Свети Иван Рилски”-Габрово осигурява поредна възможност за консултация на място с д-р Дамянка Йорданова – ревматолог от УМБАЛ „Света Анна”-София. Тя ще преглежда пациенти на 9 и 10 октомври. Консултациите са срещу заплащане и се осъществяват след предварително записване на тел. 066/990090.

Есента е подходящ сезон за физиотерапия и рехабилитация на хора с хронични заболявания на опорно – двигателната система и неврологични заболявания, и претърпели различни ортопедични травми.

Необходимите за всеки пациент процедури могат да бъдат назначени и изпълнени в отделението по физикална и рехабилитационна медицина на болницата. Отделението предоставя възможност както за продължително лечение, така и за еднодневна рехабилитация.

Разполага със съвременна апаратура от най-висок функционален клас, с възможности за моделиране на рехабилитационните програми съобразно индивидуалните особености на всеки пациент.

Висококвалифицираният екип е с богат опит в прилагането на колагеновата терапия и таргетираната радиочестотна терапия – един от най-ефективните методи за лечение на мускулни и ставни болки, травми и заболявания.

Специалистите съчетават успешно съвременните технологии и алтернативните методи за лечение, като предоставят лечебна грижа и чрез терапевтични методи като акупунктура, аурикулотерапия, вендузотерапия, кинезиотейпинг, юмейхотерапия, класически масаж и др.

Методите са напълно безболезнени и могат да се прилагат при лечение на ишиас, дискова херния, дископатия, плексит, радикулит, множествена склероза, церебрална парализа, тендинит, гонартроза, замръзнало рамо, бронхит, астма, гастрит, язва, диабет, анорексия, хипертония, аритмия, мигрена, световъртеж и много други.

Подробна информация относно дейностите, услугите и условията, които предлага болницата, може да намерите на адрес: www.mbal-ivanrilski.com.

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица