Новини
Християн Стоянов се готви за победа в Токио
След триумфа на атлетите ни в началото на август, в края на месеца отново отправяме поглед към златото. Този път благодарение на забележителните и вдъхновяващи способности и упорита работа на нашите параатлети. Сред тях се откроява габровският атлет, световен шампион на 1500 метра, Християн Стоянов, който броени дни след 23-ия си рожден ден ще се състезава за втори път на пистата в същата дисциплина.

Той завърши на 7-мо място през 2016 г., но впоследствие стана европейски шампион през 2018 г., а година по-късно взе за България златото от световното първенство в Дубай. Изключителното му представяне през последните няколко години, мотивацията и последователността му в това да преодолява трудностите по пътя към върха, както и стремежът му да поддържа здравословен режим на хранене и начин на живот, са сред причините той да бъде поканен да се присъедини към група от над 150 популярни световни спортисти, подкрепяни от Herbalife Nutrition.

„Подобно на всички българи, аз съм изключително горд от това, което нашите атлети постигнаха тази година. Отдавна не сме имали толкова високи отличия и затова моята и отговорността на останалите колеги параатлети е още по-голяма. Положихме максимални усилия по време на подготовката и сега ще дадем всичко от себе си, за да постигнем възможно най-високите резултати. За мен рецептата да станеш шампион е от няколко ключови съставки – да бъдеш подкрепян безусловно от близките и треньорския си екип, да работиш усилено, за да преодолееш собствените си граници, да направиш необходимите жертви, да бъдеш усърден в тренировъчния процес и, разбира се, да се грижиш за себе си отвъд пистата. За мен последното означава да водя здравословен начин на живот, като особено важно е балансираното хранене. Именно затова с радост приех предложението да стана един от посланиците на Herbalife Nutrition. Вече няколко години техните хранителни продукти са част от режима ми и мога да потвърдя колко добре се отразяват на тонуса и формата ми“, казва Християн и добавя, че „през последните месеци, поради връщането на пистата и сериозната подготовка за състезанията този сезон, имах привилегията да използвам и първият продукт на българския пазар от спорната серияH24“ .
Сред голямото разнообразие от продукти, които Herbalife Nutrition ще предоставя на изключително успешния спортист, е популярният въглехидратно-електролитен разтвор CR7 Drive.
Той е съвременен спортен продукт, без никакви изкуствени подсладители, лек на вкус и по формула, осигуряващ три ключови компонента за добро представяне: подобрена хидратация, витамин В12, който допринася за нормалното протичане на метаболизма и производството на енергия.

Продуктът е разработен заедно с футболната звезда Кристиано Роналдо, и допринася за поддържането на издръжливостта при продължително физическо натоварване, както и увеличава усвояването на вода по време на тренировка.
С това партньорство Християн се присъединява към група от повече от 150 спортисти и отбори от цял свят, които Herbalife Nutrition с гордост спонсорира. Някои от най -вълнуващите световни спортисти и отбори са посланици на марката Herbalife Nutrition.

Много от тях се доверяват на марката и продуктите на Herbalife Nutrition за поддържане на добрата си форма и консумират продуктите преди, по време и след тренировки и състезания като част от хранителните си режими.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Иззеха близо 130 кг риба без документи за произход, продавана в Габрово

През изминалата седмица служители от сектор „Рибарство и контрол“ – Велико Търново към ИАРА, съвместно с БАБХ извършиха проверка на търговски обект за предлагане на прясна риба в Габрово.
Инспекторите констатирали близо 130 кг риба без документи за произход и 25 кг риба негодна за консумация. След акцията част от рибата е била предадена на екарисаж. На търговеца са били съставени актове за установяване на административни нарушения от ИАРА и БАБХ.

Близо 130 кг риба е била дарена на Център за настаняване от семеен тип за деца.
В ход на друга проверка по река Росица, в района на град Севлиево, екипите са съставили 1 акт за нарушение.

Крими
Акция срещу купуването на гласове, иззеха тефтери с имена

На 1 април на територията на села от общините Севлиево и Габрово беше проведена специализирана полицейска операция, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Акцията е била насочена към превенция на нарушения, свързани с изборното законодателство и упражняването на политическите права на гражданите, противодействие на конвенционалната престъпност, както и контрол на пътното движение.
В рамките на операцията са били образувани 7 досъдебни производства, свързани с нарушения на изборното законодателство.
При извършени проверки в хранителни магазини в селата Душево, Шумата и Яворец били иззети тетрадки и тефтери, съдържащи списъци с имена и срещу тях изписани парични суми.
Проверяват се съмнения за купуване на гласове чрез опрощаване на натрупани задължения (вересии).
В хода на операцията са били задържани две лица за срок до 24 часа по Закона за МВР. Съставени и връчени са 20 протокола за полицейско предупреждение.
Проверени са били общо 132 моторни превозни средства и 107 лица, като две от тях са от криминалния контингент. За констатираните нарушения по Закона за движението по пътищата са съставени 3 акта и са наложени 19 глоби с фиш.

Новини
Село Стоките посреща Цветница с водосвет и надежда

На Цветница, 5 април, китното балканско село Стоките ще отбележи празника не само с молитва, но и с надежда – надежда, която тук се гради с ръце, с дарения и с упорита воля от няколко години насам. От 12.00 часа в църквата „Свети великомъченик Димитър Солунски Чудотворец“ ще се отслужи водосвет. Час по-късно, от 13.00 ч., децата ще имат своя специална програма – заедно с горския учител Боян Топузов те ще се запознаят с гората чрез игри и ще посадят ябълка от семенце.
Само преди няколко години изглеждаше, че тази църква може да изчезне завинаги. През 2022 г. сградата беше в тежко техническо състояние – покривът застрашаваше да се срути, а двете камбанарии се намираха в критично положение. Тогава група доброволци, дарители и местният свещеник отец Стелиян Стефанов решават, че няма да оставят това да се случи.
Резултатът от тази упоритост днес е видим: покривът е изцяло ремонтиран, камбанариите са спасени, а в момента тече вътрешно обновяване – под, стени, колони, електрическа инсталация и нови полилеи. Храмът постепенно се завръща към живота си и отново приема хората на мероприятия в селото.
„Всичко постигнато до момента е резултат основно на доброволен труд и дарения на малцината хора, които имат връзка със село Стоките. Работата продължава поетапно и има още много какво да се направи“, казва Траяна Колева, стояща зад инициативата за възстановяване.
Успоредно с църквата, през последната година е стартирал процес по почистване и възстановяване на местното читалище – НЧ „Св. Св. Кирил и Методий – 1929″. Две сгради, две институции, един общ въпрос: ще успее ли едно малко село да съхрани паметта и идентичността си?
„Обръщаме се към Вас с желание тази инициатива да достигне до по-широка аудитория – особено до хора, които имат корени или връзка със село Стоките. Вярваме, че чрез повече публичност може да се събере допълнителна подкрепа и да се активира интересът към възстановяването на тези две значими за селото сгради, които в противен случай могат да изчезнат“, споделя Траяна Колева пред „Габрово Нюз“.
Ако желаете да подкрепите каузата, даренията за църквата се приемат по банкова сметка с пълна прозрачност:
Получател: Църква св. Димитър, село Стоките
IBAN: BG90UNCR70001525006066
Повече информация и развитие на дейностите можете да намерите тук:
Църква: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085155925770
Читалище: https://www.facebook.com/profile.php?id=61578994534979

-
Новинипреди 7 дниОбявена е поръчката за инженеринг на зала „Орловец“
-
Новинипреди 7 дниКампанията „НЗОК за теб“ бе представена в НАГ
-
Кримипреди 7 дниРъст на преписките и наркоделата, отчетоха габровските прокурори
-
Новинипреди 6 дниСилен екип на ПП-ДБ за 7 МИР Габрово
-
Новинипреди 4 дниТомислав Дончев: Целта ни е България да стане най-благоденстващата държава на Балканите!
-
Новинипреди 4 дниРадев в Габрово: Ще работим за преустановяване на натиска върху българската икономика
-
Новинипреди 5 дниСилна България в силна Европа или България на двата стола? Изборът е ясен
-
Новинипреди 4 дниЗлатен медал за Иван Екимов и Кристиян Василев от шахматен турнир „Загорец“











