Свържи се с нас

Новини

Кои виртуални спортове са хит на iGaming пазара?

Published

on

Макар и самото им представяне като „виртуални спортове“ да изглежда много футуристично и дори екстремно, можем да ви гарантираме, че същият не се различава от познатите спортни дисциплини. Виртуалните спортове не са нещо ново, впрочем те са причината много фенове да запазят тръпката от играта и да се насладят на още една възможност за спортни залози, а практиката ни показва, че когато феновете имат възможност за още една прогноза, веднага ще се възползват от нея.

Един поглед към това ревю на Palmsbet и Нострабет оценките за виртуален спорт, могат да ни подскажат, че именно тук ще открием една от най-добрите платформи, но ако все още не е ясно какво точно са виртуалните спортове, нека обясним в следващите редове.

Това е компютърна симулация на добре познатите спортни дисциплини. Те могат да включват футбол, тенис, конни надбягвания, гонки с хрътки и още много други. Изберете си спорт и бързо ще установите, че не е трудно за програмистите да създадат нещо такова, при това с особена лекота, особено при наличието на толкова сериозно разнообразие.

Един от най-популярните спортове в това отношение е футболът, а посоченият бранд ни позволява да гледаме виртуални дербита напълно безплатно, при това по всяко време на денонощието. Това е и едно от основните предимства, особено след като не говорим за истински атлети, а за компютър. Повечето студиа вече закупуват лицензите на истинските отбори, както и имената на атлетите, за да направят цялото изживяване много по-красиво и реално. Всяко едно дерби се провежда в рамките на няколко минути, като това важи не само за футбола, но и за всички останали спортове.

След като компютър прави цялата симулация, а ние наблюдаваме само едни от най-важните моменти, най-вероятно се замисляте кой точно определя крайният резултат. За целта ще трябва да поговорим малко за програмиране и добре познатия генератор на случайни числа. Най-добрият начин да обясним какъв точно е той е като се опитаме да си го представим като дигитален зар. Никога не знаем кое число ще се падне.

В компютърния свят, това е най-елементарният код, който може да съществува, но точно неговата симплистика е карала много програмисти да търсят смисъла му на работа. Докато ние гледаме виртуалната среща, генераторът не спира да бълва числа. Нека си представим, че на терена излизат виртуалните наследници на Манчестър Юнайтед и Уестхам Юнайтед. Логично е да очакваме червените дяволи да инкасират победата.

Като по-силен отбор, те получават числата в интервал от 1 до 14, докато Уестхам Юнайтед имат интервал от 15 до 20. При стартиране на срещата, генераторът започва да пуска числа в случайна подредба от 1 до 20. Като всяко едно се определя като точка за определения отбор. Победител обикновено е този, който първи натрупа 100 точки.

На същия принцип работят и всички останали спортове, като в последно време ще забележим засилен интерес от страна на феновете, особено след като пазарите се подобряват значително. Виртуалните спортове никога не са се смятали за конкуренция на реалните, но винаги ще се разглеждат като една особена алтернатива, която може да позволи на абсолютно всеки един потребител да се забавлява, особено ако любимият отбор не се справя толкова добре в реалното първенство. Това сравнение е правено много често, но самите студиа никога не са искали да получават такова признание – те се стремят да забавляват своята аудитория и до голяма степен го постигат. Това е една много добра алтернатива, а и нека не забравяме, че в рамките на една реална среща, имаме пълната свобода да изгледаме един цял кръг.

Икономика

От 1 април минималната здравна вноска за безработните става 43,08 лв. месечно

Published

on

От 1 април 2025 г. хората, които сами внасят задължителните си здравноосигурителни вноски (например трайно безработни, които не получават обезщетение за безработица и не се осигуряват от държавата и др.) и не упражняват трудова дейност като самоосигуряващи се лица по смисъла на Кодекса за социално осигуряване, дължат месечно не по-малко от 43,08 лева.

От първия ден на април е увеличен минималният месечен размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица от 933 на 1077 лв. Според Закона за здравното осигуряване, неосигурените на друго основание се осигуряват върху доход, не по-малък от половината от минималния месечен доход за самоосигуряващите се лица. Така здравноосигурителната вноска за тях се изчислява в размер на 8% върху месечен осигурителен доход не по-малко от 538,50 лв. и не повече от 4130 лв. месечно.

Срокът за внасяне на тези вноски е до 25-то число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят. Здравната вноска за месец април 2025 г. трябва да се внесе най-късно до 25 май 2025 г. или първият работен ден. Всички, за които възниква задължение сами да внасят здравноосигурителните си вноски, подават в НАП декларация Образец № 7, припомнят още от приходната агенция. Тя се подава електронно с персонален идентификационен код /ПИК/ на НАП или КЕП, чрез Портала за електронни услуги или в офис на приходната агенция, в срок до 25-то число на месеца, следващ месеца, за който е възникнало задължението за внасяне на здравноосигурителните вноски.

Здравноосигурителните права на гражданите, които се осигуряват за своя сметка, се прекъсват, ако не са внесени повече от три дължими месечни вноски за период от 36 месеца. Прекъснатите здравноосигурителни права се възстановяват, при условие че се заплатят всички дължими здравноосигурителни вноски за последните 60 месеца. Правата се възстановяват от датата на заплащане на всички дължими здравноосигурителни вноски за този период.

Гражданите могат да направят справка за здравноосигурителния си статус, както и да проверят периодите, за които им липсват здравноосигурителни вноски, чрез електронната услуга на НАП, която е със свободен достъп в Портала на НАП. Справка за здравния статус клиентите на администрацията могат да направят и на телефон: 0700 18 700 /на цена, съгласно тарифата на съответния оператор/. Услугата е автоматична и изисква само въвеждане на ЕГН чрез клавиатурата на телефона. Тя дава данни за месеците с внесени здравноосигурителни вноски и за времето без данни за здравно осигуряване. Справката за здравен статус по телефона работи 7 дни в седмицата, 24 часа на ден.

Зареди още

Икономика

Пазарът на труда в Габровско: Над 41 хиляди заети през 2024 г

Published

on

През 2024 г. заетостта и икономическата активност в област Габрово остават стабилни, показват данни на Териториално статистическо бюро – Север, отдел „Статистически изследвания – Габрово“.

Според статистиката, общият брой на заетите лица в региона е 41.9 хиляди. От тях 21.0 хиляди (50.1%) са мъже, а 20.9 хиляди (49.9%) – жени. Общият коефициент на заетост за населението на възраст 15 и повече години е 50.6%, като при мъжете този показател достига 53.9%, а при жените – 47.6%.

Във възрастовата група 15 – 64 години броят на заетите е 40.2 хиляди, а коефициентът на заетост възлиза на 73.8%. По пол този показател се разпределя, както следва: 73.0% за мъжете и 74.6% за жените. Степента на образование също оказва влияние върху заетостта в областта.

През 2024 г. коефициентът на заетост е: 87.7% сред лицата с висше образование, 79.8% сред хората с професионална квалификация, 74.9% сред тези със средно образование, 49.4% сред лицата с основно и по-ниско образование.

Икономически активните лица на възраст 15 – 64 години са 43.1 хиляди, или 79.0% от населението в тази възрастова група. В сравнение с 2023 г. този показател се е увеличил с 0.1 процентни пункта.

Данните са предоставени от Териториално статистическо бюро – Север, отдел „Статистически изследвания – Габрово“ и са в съответствие с изискванията на Регламент (ЕС) 2019/1700 на Европейския парламент и Съвета, който установява обща рамка за европейската статистика на лицата и домакинствата.

Зареди още

Новини

Михаил Митов: Основен ремонт на улици в част от габровските села предвижда Бюджетът

Published

on

Народният представител Михаил Митов се срещна с жители на габровски села, за да ги информира за предстоящи инфраструктурни проекти, финансирани от държавния бюджет. Средствата са насочени към основен ремонт на улици и подмяна на водопроводи. Част от селата, включени в програмата, са Борики, Враниловци, Жълтеш, Новаковци, Поповци, Райновци, Стоевци и Яворец.

„Създадохме сложно правителство, за да прекъснем порочния кръг от избори и да осигурим нормално функциониране на държавата в полза на хората. Успяхме да приемем бюджет, който предвижда важни инвестиции – като възобновяването на проекта за тунел под Шипка, увеличението на пенсиите спрямо инфлацията и доходите, както и ремонт на улици и водопроводи в Габровска област, включително в селата“, заяви Митов.

Той уточни, че ремонтите няма да започнат незабавно с приемането на бюджета, тъй като е нужно време за провеждане на процедурите по избор на изпълнител, но скоро и поетапно ще започне реализацията им. В селата Враниловци и Яворец, освен уличната рехабилитация, се планира и ремонт на сградите на местните читалища. Такъв ремонт е предвиден и за културните институции в селата Гъбене и Драгановци.

„Поех ангажимент да се срещам с жителите на областта не само по време на избори. Днес съм тук, за да ви информирам лично за важните приоритети и да се запозная с вашите проблеми и нужди, за да търсим решения заедно“, допълни Митов.

Бюджетът предвижда и средства за ремонт на пътя Киевци – Габрово, както и за подобряване на водоснабдяването на група села: Велковци, Кметчета, Лесичарка, Карали, Костенковци, Стойчовци, Драгомани, Тодорчета, Междене, Узуни и Старилковци. Те ще бъдат свързани с вътрешната водопроводна мрежа на Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица