Новини
Спират тока в три квартала заради новото улично осветление
Временни прекъсвания на електрозахранването заради новото улично осветление.
Общината информира, че във връзка с дейностите по модернизацията на уличното осветление в Габрово, предстоят временни прекъсвания на електрозахранването в някои райони на кварталите Тончевци, Войново и Русевци.
В петък, 28 май, в периода от 09.00 ч. до 16.00 ч., без ток ще останат в района на кв. Тончевци:
– ул. „Зюмбюл“ №1, 2, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30 и 32;
– ул. „Карамфил“ №1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38 и 40;
– ул. „Магистрала“ №2
– ул. „Мак“ №3 и 5, ЕТ НАТАЛИ – ХРИСТО НИКОЛОВ, ЕТ ДАНОВ-ТОШО ДАНО
От 1 до 3 юни, електрозахранването ще бъде спряно от 09.00 ч. до 16.00 ч. в квартал Русевци, в районите на ул. „Ерма“ №1 и 2 и ул. „Цветарска“ №1, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14 и 16.
От 7 до 9 юни, в периода от 08.30 до 17.00 часа ток няма да има в квартал Войново.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.
„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.
Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.
Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.
Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.
При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.
Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Крими
Натоварени празници за огнеборците и спасителите в региона

Въпреки празничните дни и семейната атмосфера около Коледа, габровските пожарникари и спасители отново останаха на пост и реагираха на десетки сигнали за произшествия в периода от 23 до 29 декември 2025 г.
Само за седмица звената на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово са се отзовали на 36 сигнала, сред които пожари, паднали дървета, оказване на техническа помощ и дори пътнотранспортно произшествие.
Особено натоварен се оказа 25 декември (Коледа), когато пожарникарите реагираха на 11 различни сигнала в рамките на едно денонощие. Най-често помощта им е била търсена заради паднали дървета вследствие на силния вятър и снеговалежа в региона, които затрудниха движението по пътищата в областта.
Служителите на пожарните служби в Габрово, Дряново, Трявна и Севлиево са се включили в най-малко 10 случая на паднали дървета, които пречели на движението по пътища и улици в населените места.
Сериозен дял от сигналите заемат и пожарите в комини – общо 9 случая за седмицата. За щастие, при нито един от тях няма нанесени материални щети, но причините остават едни и същи – непочистени комини и неправилна експлоатация на отоплителни уреди.
През периода огнеборците са реагирали и на няколко пожара с материални загуби – пожар на газова бутилка на тераса в жилищна сграда в Дряново, къща и гараж в Габрово, както и на пътнотранспортно произшествие на пътя Габрово – Севлиево.

-
Кримипреди 2 дниТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Кримипреди 10 часаЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Любопитнопреди 2 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Новинипреди 7 дниБъдни вечер е! Денят преди Рождество Христово!
-
Новинипреди 5 дниДнес е вторият ден от Коледа – Денят на бащата
-
Новинипреди 6 дниЧестито Рождество Христово!
-
Културапреди 2 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 4 дниОтбелязваме Стефановден!





