Свържи се с нас

Новини

Честит Празник, габровци!

Published

on

Днес, 17 май, Габрово ще отбележи своя празник за 161-ви път. По повод Деня на Габрово на площад „Възраждане“ тържествено ще бъде издигнато знамето на града, а в храма „Успение на Света Богородица“ ще бъде отслужен молебен за благополучието на Габрово.

От 10.00 до 12.00 часа на централния градски площад ще се проведе рисувателен маратон „Моето зелено Габрово“, с участието на „абитуриентите“ от началните класове на габровските училища.

През деня, от 10.00 до 17.00 часа, в градинката с Мечето ще бъде разположена Младежка зона „Щайгата“.

Отново на същото място, от 12.00 до 16.00 часа Общински съвет по наркотични вещества и Превантивно – информационен център по зависимости към Община Габрово организират младежка надпревара „Откриватели на Габрово“, с която предизвикват участниците да покажат своите знания за историята, известните лица и любопитните факти, свързани с Габрово. Победителите от нея ще бъдат наградени в 16.30 часа.

От 14.30 до 18.00 часа, пак в градинката с Мечето, ще се проведе младежка игра с 10 мисии в търсене на съкровището. Инициативата е озаглавена „Gabrovo City hunt с ИМКА Габрово“. Награждаването е насрочено за 18.00 часа. За предварителна регистрация и информация – https://www.facebook.com/events/245929850634216/.

От 18.00 часа в Ритуалната зала на Община Габрово ще бъдат връчени свидетелствата „Дарования и постижения“ на учениците в XII клас.

Денят на Габрово, 17 май, ще завърши на площад „Възраждане“ в празничен концерт „България пее“, с диригент Йордан Камджалов и участието на хор „Музикална лаборатория за човека“.

В Празничния ден всички културни институти ще работят с вход свободен за учащи!

Събитията ще се проведат при стриктно спазване на противоепидемичните мерки на открити и закрити обществени места.

Кметът на Габрово разпореди днешният ден да бъде неучебен, а зоните за платено паркиране на територията на града ще бъдат безплатни.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Бронз за тенисистките на КНСБ – Габрово от работническите игри

Published

on

Отборът на Регионалния съвет на КНСБ-Габрово по тенис на маса – жени спечели трето място на Двадесет и първия работнически спортен фестивал с международно участие, който се проведе от 11 до 15 юни в к.к. „Св. Св. Константин и Елена” край Варна.

Снежана Гатева и Евгения Енева станаха трети в класирането и грабнаха купата и бронза след тенисистките от РК „Спорт и здраве” – Кърджали и АЕЦ „Козлодуй”, които се наредиха на първите две призови места.

Снежана Гатева от отбора на Регионалния съвет на КНСБ- Габрово спечели и третото място по тенис на маса жени – индивидуално. Габровската синдикална структура бе представена от четирима участника в два отбора – тенис на маса – жени и дартс – мъже. Водач на отборите и тази година беше Николай Найденов.

Международният работническия спортен фестивал по традиция се организира от Българска работническа федерация „Спорт и здраве”, съвместно с Конфедерация на независимите синдикати в България и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.

Тази година спортното събитие събра над 1 000 участника от 5 държави: България, Мексико, Румъния, Република Молдова и Израел. Те се състезаваха в 14 вида спорт: мини футбол, плажен волейбол, боулинг, баскетбол (стрийтбол), плуване, тенис, плажен тенис, тенис на маса, шахмат, дартс, петанк, спортна табла, теглене на въже и щафета „Бързи заедно“.

Зареди още

Новини

Президентът Румен Радев посрещна ученици от ПГТ – Габрово

Published

on

Държавният глава Румен Радев приветства ученици от Габрово, които са създали изложбата „Не пренасяйте войната от вашите умове в нашите сърца“.

Експозицията ще бъде представена в сградата на президентската институция тази седмица.

Платната са дело на деца от Клуб по изобразително изкуство „Колорит“ към Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово.

Президентът поздрави учениците и техните преподаватели за идеята на експозицията и за посланията, които, за съжаление, са особено актуални днес.

Румен Радев заяви, че е важно конфликтите да се предотвратяват със средствата на активната дипломация, а решаването на всички предизвикателства да се основава на диалога.

Според държавния глава е много важно да се чуе гледната точка на младите хора. Президентът приветства учениците за изразената чрез платната им гражданска позиция.

Зареди още

Любопитно

Младежки център Габрово отвори врати в обновения Летен театър

Published

on

С тържествена и вълнуваща програма Габрово официално откри Младежкия си център – съвременно и вдъхновяващо пространство, посветено на развитието на младите хора. Новото средище се помещава в напълно обновената сграда на емблематичния Летен театър – място, което носи дълбока емоционална стойност за поколения габровци.

Летният театър дълги години е бил културният пулс на града – сцена на концерти, фестивали, музикални и артистични изяви. След повече от десетилетие тишина, той отново оживява – този път като модерен младежки център с обучителни зали, хотелска част и най-голямата открита сцена в България.

„Вие сте първите гости на това пространство и се надявам да се чувствате добре и да се насладите на една прекрасна вечер тук. Младите хора в Габрово вече имат своето невероятно пространство“, каза при откриването заместник-кметът Мария Йозова.

Тя призова младите да запазят в себе си духа на младостта – оптимизма, бунтарството, свободата и стремежа към промяна. „Пожелавам ни много прохладни вечери тук, сред зеленината и песните на птиците, с любими изпълнители и спектакли, които ни правят по-добри, по-човечни и още по-горди, че сме габровци и българи“, добави тя.

Кулминацията на вечерта бе вдъхновяващият спектакъл „Паисий“ на Национален фолклорен ансамбъл „БЪЛГАРЕ“, който напълни сцената с енергия, история и национална гордост.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица