Свържи се с нас

Новини

Консултации със специалисти в МБАЛ „Свети Иван Рилски“-Габрово през май

Published

on

МБАЛ „Свети Иван Рилски“ – Габрово продължава здравната инициатива за осигуряване на висококачествена медицинска грижа, като в партньорство с водещи болнични заведения предоставя възможност за консултации на място с утвърдени специалисти. По този повод през май в Габрово ще бъдат:

– Д-р Дамянка Йорданова – специалист в сферата на диагностиката и съвременното лечение на дегенеративни и възпалителни ставни заболявания, системни заболявания на съединителната тъкан, опорно-двигателния апарат, костите, ставите и мускулите. Д-р Йорданова ще приема пациенти на 08 май 2021 г. /събота/ и 09 май 2021 г. /неделя/.

– Д-р Милена Узунова от МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“-Велико Търново – специалист по гастроентерология с фокус към най-съвременни методи на лечение на гастрит, колит, язвена болест, жлъчно-каменна болест, дивертикули, полипи и др. заболявания на храносмилателната система. Работи изключително в областта на гастроинтестиналната ендоскопия, чрез която се осъществява диагностика и лечение на гастроинтестинални заболявания, както и скрининг за рак на стомаха и дебелото черво. Д-р Узунова ще преглежда пациенти на 13 май /четвъртък/ и на 15 май /събота/ 2021 г.

– Д-р Илия Фидошев – специалист в областта на общата и онкологична хирургия, част от екипа на Клиниката по хирургия към УМБАЛ „Александровска“, гр. София. Работи конвенционална и мини инвазивна /безкръвна/ хирургия. Извършва профилактика за рак на гърдата, рак на горен и долен гастроинтестинален тракт, хемороидална болест, проктология /фисури и фистули/, лечение на трудно зарастващи рани и др., както и безкръвни операции при: жлъчно-чернодробни болести, слабинни хернии, пъпни хернии, апендицит и дебелочревни тумори. Д-р Фидошев ще консултира пациенти на 15 май /събота/ 2021 г.

– Д-р Димитър Черкезов – специалист в областта на венерологията, хроничните кожни болести, автоимунните и алергичните дерматози, онкодерматохирургията и кожните прояви при вътрешните болести, ще приема пациенти на 25 май 2021 г. /вторник/.

– Д-р Пейо Мишев – съдов хирург, специалист в сферата на ултразвуково и доплерово изследване, на лечение на артериални, венозни заболявания и лимфни заболявания на крайниците. Прегледите при д-р Мишев са насрочени за 26 май 2021 г. /сряда/.

Прегледите са срещу заплащане и ще се осъществяват след предварително записване на тел. 066/99 00 90. Подробна информация за дейностите, услугите и условията, които предлага МБАЛ „Свети Иван Рилски“-Габрово може да намерите на адрес: www.mbal-ivanrilski.com.

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица