Новини
От днес изплащат годишната подкрепа за храни
От днес, 19 април, започва изплащането на годишната финансова подкрепа за хранителни продукти, информира Радослава Христова, директор на Дирекция „Социално подпомагане “ Габрово.
Със Закона за държавния бюджет на Република България е определено, че през 2021 г. гражданите в България, на които пенсията или сборът от пенсиите заедно с добавките и компенсациите към тях е от 300,01 лв. до 369 лв. включително, ще получат еднократно годишна финансова подкрепа за хранителни продукти, в размер на 120 лв.
Помощта ще се изплаща чрез бюджета на Министерството на труда и социалната политика от териториалните поделения на Агенцията за социално подпомагане. Средствата ще се изплащат от Дирекции „Социално подпомагане“ въз основа на предоставена от Националния осигурителен институт информация за хората с пенсия в посочения диапазон и начина, по който тя им се изплаща – чрез пощенска станция в страната или по лична банкова сметка.
За получаването на годишната финансова подкрепа не е необходимо гражданите да подават заявления. Изплащането в пощенските станции ще бъде в периода от 19-ти до 26-ти април включително.
В същия период сумите ще бъдат преведени и по банковите сметки на пенсионерите. В случай, че някой от гражданите не получи дължимите средства в пощенска станция, от която обикновено взима пенсията си, е необходимо да се обърне към Дирекция „Социално подпомагане“ по местоживеене за уточняване на актуалния му адрес, за да може да бъде включен в списъците в следващ период.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Шофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово

60- годишният водач на товарен автомобил Форд самокатастрофира край Габрово. Причината за инцидента е несъобразен скорост. Това става ясно от полицейската сводка за днешния 17 юли.

Катастрофата е станала вчера, 16 юни. По данни на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово 60-годишният шофьор не съобразил скоростта си на движение с пътните условия и релефа на местността, изгубил контрол над управлявания от него бус, в резултат на което се ударил в пътен знак и се преобърнал извън пътното платно.

След инцидента водачът е бил тестван за употреба на алкохол и наркотици, като отчетените пробите са отрицателни.
Мъжът е бил транспортиран до МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово и след преглед е освободен. Пътнотранспортното произшествие е било обслужено по административен ред.
*Снимки: Иван Владимиров, фейсбук.

Новини
Подменят и поставят допълнителни парапети по 3 булеварда в Габрово

Община Габрово продължава изпълнението на мерки за повишаване на пътната безопасност и намаляване на пътния травматизъм.
Извършва се монтаж на допълнителни и подмяна на съществуващи пешеходни парапети по булевардите „Стефан Караджа“, „Могильов“ и „Столетов“, информираха от администрацията на кмета.
Предстои и поставянето на още 12 светодиодни пътни знака при пешеходни пътеки в районите на учебни заведения, с цел да се повиши вниманието на водачите.
По проекта за екологосъобразна мобилност в Габрово допълнително бяха осветени още 31 пешеходни пътеки, което подобрява безопасността на движението през тъмната част на денонощието.

Крими
Автоджамбаз „разкова дрегера“ след удар в електрически стълб

Истински екшън, завършил с щастлив край и за огромен късмет без човешки жертви, се е разиграл на 14 юли, в Севлиево. Безумно пиян мъж открадна товарен автомобил и катастрофира с него, отнасяйки електрически стълб.
Във вторник, в местната полиция постъпил сигнал за противозаконно отнет товарен автомобил Ивеко, собственост на севлиевско търговско дружество. От проведените оперативно-издирвателни мероприятия било разкрито, че извършителят е мъж от севлиевското село Градница.
Установено било, че след отнемането на автомобила, при движение по ул. „Васил Левски“ в посока центъра на Севлиево, автокрадецът се блъснал в електрически стълб. При проверката му за употреба на алкохол били отчетени умопомрачителните 2.39 промила.
Извършителят на престъплението бил отведен в местния арест, където бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. Извършен е бил оглед на местопроизшествие. В РУ Севлиево е образувано досъдебно производство.
Още един „наквасен и загубил разсъдък от наздравици“ водач, е бил засечен и спрян от движение преди да е станало прекалено късно, отново във вторник.
Екип на полицията, патрулиращ в село Млечево спрял за проверка лек автомобил „Ситроен“, управляван от 50-годишен жител.
При проверката, извършена с техническо средство, се оказало, че мъжът се метнал да кара след употребата на алкохол.
Дрегерът отчел безобразните 3,20 промила в количеството издишан въздух, които изобщо не попречили на водача да седне да кара.
Извършен е бил оглед и е образувано бързо производство.

-
Любопитнопреди 3 дниОсигурен е транспорт за посетителите на Узана Поляна Фест
-
Кримипреди 4 дниПолицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки
-
Икономикапреди 2 дниОбновена е фасадата на помощна сграда в двора на Лафчиевата къща
-
Културапреди 3 дниМеждународно признание за школата Wild Sound на Зора Колева
-
Културапреди 2 дниБългарският фолклор завладява Испания с ФА „Развитие“
-
Кримипреди 2 дниМащабна полицейска акция обхвана целия габровски регион
-
Любопитнопреди един денУзана Поляна Фест ви очаква този уикенд
-
Новинипреди един денЯнтра пусна абонаментни карти за новия сезон





