Свържи се с нас

Крими

Вижте акцията по изваждане на камиона, затворил „Шипка“

Published

on

Габровска фирма извърши тежката операция по изваждането от дере на тежкотоварния автомобил, заради който вчера, 25 март, проходът Шипка беше затворен за движение за няколко часа.

Два тежкотоварни репатрака бяха нужни на екипа на Пътна Помощ към Автоморга “Карталов“, за да бъде изтеглен катастрофиралият камион.

Премахване на повредена мантинела и отстраняване на пречещи за изтеглянето дървета, бяха една от причините старопланинският проход да остане затворен за часове.

Дълбокото дере и големият страничен наклон бяха основният проблем за изваждането на обърналия се камион, като почти през цялото време единият репатриращ автомобил предпазваше от обръщане катастрофиралия.

За основното изтегляне заслуга имат две 20-тонни лебедки и странично повдигащ кран, които изтеглиха тежащия над 20 тона камион.

В късния следобед камионът беше успешно изваден, без никакви допълнителни щети и изтеглен до сервиз. По време на изтеглянето му проходът също остана затворен, заради дължината на композицията и трудното вземане на обратните завои.

Операцията по изваждането беше координирана едновременно с екипа на Пътната помощ и екипи на Пътна полиция – Габрово, колегите им от Казанлък и Агенция „Пътна инфраструктура“.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Published

on

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.

Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.

Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.

Извършва се оглед.

Зареди още

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица