Свържи се с нас

Новини

Светлината на Коледа влезе в МБАЛ „Свети Иван Рилски“-Габрово

Published

on

В навечерието на светлите Рождественски празници ръководството на болница „Свети Иван Рилски” – Габрово изненада приятно своите пациенти и служители.

Всички те – лекари, медицински сестри, санитари и пациенти, получиха символични подаръци, свързани с красивия и магичен ден – Коледа.

Повечето празнични декорации са закупени от щанда с ръчно изработени изделия от талантливите ученици от ОУ „Неофит Рилски“-Габрово по време на коледния базар в града.

Малките фигурки са наречени да внесат коледен дух, настроение и светлина, и да радват тези, на които се налага да бъдат в лечебното заведение по време на предстоящите празници.

Във време, в което повече от всякога имаме потребност от вяра и надежда в доброто, екипът на МБАЛ „Свети Иван Рилски” – Габрово пожелава на всички повече сърдечност, съпричастност и благородство!

Нека бъдем силни и сплотени, за да направим заедно света около нас по-хубав! Нека има обич, топлина и разбирателство във всеки дом! Нека бъде щедра и богата на добрини 2021-ва година! Бъдете здрави и благословени!

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Двама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха

Published

on

Вчера, 3 юни, около 17.30 часа, при обход в района на бул. „Априлов“ служители на сектор „Пътна полиция“ забелязали две лица, придвижващи се с индивидуално електрическо превозно средство (ИЕПС).

Органите на реда подали сигнал за спиране, но вместо да преустанови движението водачът на тротинетката отклонил превозното средство вдясно, като при достигане на границата на платното за движение 15-годишният пътник паднал.

Водачът не изпълнил полицейските разпореждания, не спрял за проверка и продължил движението си в посока пл. „Капитан Дядо Никола“.

Пострадалото момче било прегледано от медицински екип и освободено с охлузване на подбедрицата. Впоследствие бил установен и водачът. Това бил друг 15-годишен младеж.

Пробите за употреба на алкохол и наркотични вещества са отрицателни. По случая е било взето административно отношение.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица