Свържи се с нас

Новини

Жълт код за силен вятър в петък, 7 август

Published

on

Жълт код за силен източен вятър, с пориви до 20 – 22 м/сек., е обявен за област Габрово за петък, 7 август.

Атмосферното налягане ще бъде близко до средното за месец август и през деня слабо ще се понижи.

През нощта над по-голямата част от страната ще бъде ясно. По-значителна облачност ще има над Югозападна България и на места ще превали. Ще духа до умерен изток-североизточен вятър.

В петък над Източна България времето ще се задържи слънчево и горещо. Над западните и централните райони от страната преди обяд ще бъде предимно слънчево, но ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и в следобедните часове и преди полунощ на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици.

В отделни райони валежите ще са интензивни и значителни. Ще продължи да духа умерен и силен източен вятър. Максималните температури, в повечето райони, ще бъдат между 30° и 35°, в София около 28°.

Над масивите от Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевични бури.

Ще духа силен източен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 21°, на 2000 метра – около 13°.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Прерязаха лентата на хеликоптерната площадка на болницата в Габрово

Published

on

Лентата прерязаха министърът на здравеопазването Силви Кирилов, областният управител Мария Башева, заместник-кметът на Габрово Деян Дончев и изпълнителният директор на МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ Габрово д-р Минко Михов. Откриването се случи броени дни, след като бе изпълнена и първата успешна мисия на транспортиране на пациент със спешна медицинска помощ по въздух от новото летище.

Министър Кирилов подчерта пред медиите, че това е деветото летище, което се открива в областна болница, като се предвижда общият брой да нарасне до 18. В приветствието си той припомни, че средствата за осъществяването на този проект са на всеки един български гражданин. Министърът отбеляза и важността на подобни съоръжения, с които се създават големи възможности за мобилност, бърза реакция и ефективност.

Директорът на МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ д-р Минко Михов посочи, че от началото на годината имам две осъществени мисии с хеликоптер. „Със завършването на този проект се финализиря модернизацията на спешната помощ в града“, посочи д-р Михов и припомни, че Спешно приемно отделение е изцяло реновирано и от началото на годината изпълнява своите функции, като приема над 20 хиляди пациенти годишно.

„Радвам се, че точно днес на духовния празник на Габрово ние получаваме подарък, който означава вяра и надежда. Това не е само строително съоръжение, а възможност за живот. Възможност лекарите да реагират по-бързо и да са там, където всяка минута е от значение. С реализирането на тази хеликоптерна площадка област Габрово прави сериозна крачка напред в модернизацията на спешната помощ“, каза областният управител на Габрово Мария Башева – Венкова.

Събитието уважиха още народни представители, ръководители на институции и част от екипа на болницата.

Зареди още

Крими

Габровка,“замъглила километража“ след пико, остана без книжка по пладне

Published

on

31-годишна габровка бе заловена да шофира под въздействието на наркотици посред бял ден. Управляваният от нея автомобил бе иззет, в който бе открита още дрога. Случаят бил разкрит вчера, 13 октомври, в часовете около обяд в Габрово.

Около 13.00 часа, на бул. „Трети март“ бил спрян за полицейска проверка лек автомобил „Форд Фокус“, собственост и управляван от 31-годишната габровка.

На място била извършена проверка за употреба на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за метамфетамин. В автомобила бил намерен плик, съдържащ бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

Жената дала кръвна проба за химически анализ, а автомобилът ѝ бил иззет. По случая е образувано досъдебно производство.

Дрогата поведе по лошия път и други двама. На същата дата, в хода на специализирана полицейска операция по линия „Наркотици“, било извършено претърсване на жилище, обитавано от 36-годишен габровец. В една от стаите била намерена суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. По случая е образувано досъдебно производство.

Също вчера, 13 октомври, но около 10.00 часа, на ул. „Николаевска“ екип на полицията спрял за полицейска проверка 42-годишен мъж, осъждан. Установено било, че същият придобил и държи в себе си кафяво кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

Спрямо лицето е наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“, по случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Новини

Кметът поздрави габровци за Духовния празник

Published

on

Скъпи габровци,

На Деня на Света Петка – духовната закрилница на нашия град – се обръщам с благодарност и признание към всички Вас, които с „Труд и Постоянство“ градите Габрово такъв, какъвто го обичаме: жив, вдъхновен и устремен напред.

Този празник ни напомня, че духовността не е само в храмовете, а и в добрината, в съпричастността, в любовта, която вече е част от девиза на града ни. Любовта – към хората, към корените ни, към бъдещето, което създаваме заедно.

Нека Света Петка ни води с мъдрост и закрила, а ние – като общност – да продължаваме да бъдем опора един за друг.

Да пазим традициите, да отглеждаме надеждата и да превръщаме всяко усилие в смисъл.

Честит духовен празник, Габрово!

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица