Новини
Нови членове допълниха състава на Съвета по образование, наука, младежки дейности, култура и спорт
Нови членове допълниха състава на Областния съвет по образование, наука, младежки дейности, култура и спорт
Нови членове към Областния съвет по образование, наука, младежки дейности, култура и спорт бяха предложени и одобрени по време на проведено заседание, председателствано от областния управител Невена Петкова.

Към досегашните представители на общините от региона, държавни институции, неправителствени организации, се присъединяват още НЧ „Развитие 1870“ – Севлиево, Общински спортни имоти – Габрово, Дом на хумора и сатирата, Национален музей на образованието и ХГ „Христо Цокев“.
По време на заседанието бяха представени общинските отчети за 2019 г. и плановете за изпълнение на Националната стратегия за младежта (2010-2020) за 2020 г.

Във всички общини работят различни институции, организации и звена с младите хора. Заложени са много и разнообразни дейности, насочени към младежите, така че да бъдат задоволени техните интереси, потребности, осмисляне на свободното време, професионално ориентиране.
Работи се по всички направления заложени в Националната стратегия за младежта, осъществяват се множество културни мероприятия, спортни прояви, утвърждаване на здравословния начин на живот, случват се различни доброволчески кампании.

По време на заседанието беше обсъдено и подписаното споразумение между Министерството на образованието и Министерство на културата за възможността учебни занятия да могат да бъдат провеждани и в библиотеките.
Членовете на Областния съвет коментираха и ролята на читалищата в направление „Учене през целия живот“.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Крими
Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.
Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.
След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.
Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

-
Кримипреди 16 часаДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 7 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 6 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 6 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 7 дниМестните бизнеси губят клиенти, заради липса на маркетинг стратегия
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Новинипреди 4 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба





