Свържи се с нас

Новини

Борисов в Габрово: Първият ден от болничния да не се заплаща отпада!

Премиерът Бойко Борисов в Габрово: Предложението първият ден от болничния да не се заплаща няма да бъде внесено в Народното събрание

Published

on

Предложението първият ден от болничния да не се заплаща няма да бъде внесено в Народното събрание. Това заяви пред журналисти в Габрово министър-председателят Бойко Борисов, който инспектира строителните дейности на обходния път на град Габрово.

Премиерът посочи, че темата ще бъде обсъдена в Националния съвет за тристранно сътрудничество, както и други важни социални въпроси като ТЕЛК решенията.

снимка: Пресслужба Министерски съвет

„Не можем да оставим 2 милиона българи да работят максимално, а другите покрай тях да се измъкват“, категоричен бе министър-председателят Бойко Борисов по въпроса за болничните листове.

По думите му и лекарската гилдия трябва да разбере, че не може да се толерират тарикати и да се наказват истински болните заради тях.

Премиерът Борисов изтъкна още, че синдикатите са изразили задоволство от заложената за догодина минимална пенсия от 250 лв. „Икономиката върви добре, можем да си го позволим, това са над 270 млн. лв. на година“, посочи той.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица