

Новини
100 години футбол в Габрово тази събота
Габрово ще отпразнува 100 години организиран футбол тази събота
100-годишният юбилей на футболната игра в Габрово ще бъде отбелязан тържествено тази събота на стадион „Христо Ботев“, информираха от местната общинска администрация.
Датата 21 септември не е избрана случайно. Точно на този ден преди век се е изиграл първият официален футболен мач в Габрово. На тогавашния колодрум, където в момента се намира „Буря“АД, местният тим е приел състава на Горна Оряховица. Срещата завършва при резултат 1:0 за отбора на Габрово.
Препратка към онзи мач от преди 100 години ще има и в предстоящото честване. В програмата е предвидена футболна среща между ветераните на двата града, която ще започне в 17.30 часа.
Преди това на терена ще излязат малките футболисти на Габрово и Горна Оряховица, участници в първенствата по Футбол 7 и Футбол 9. На стадиона ще бъде експонирана и изложба със снимки проследяваща развитието на футболната игра в нашия град през годините.
В 18 часа ще започне официалната церемония по връчване на отличия за принос в развитието на футбола в Габрово на множество бивши футболисти, треньори, съдии и деятели.
Футболният празник ще приключи с мач между ветерани носили екипите на Габрово и националния отбор на България. Съдии и на двете футболни срещи на ветераните ще бъдат бившите габровски международни рефери Антон Генов, Йосиф Ронков, Николай Петров и Георги Йорданов.

Покани да уважат събитието са отправени към вицепремиера Томислав Дончев, министъра на младежта и спорта Красен Кралев, президента на Българския футболен съюз Борислав Михайлов, члена на Изпълнителния комитет на БФС Емил Костадинов, националния селекционер Красимир Балъков, президента на Аматьорската футболна лига Румен Вълков, председателя на ЗС на БФС – Бончо Генчев, до Христо Стоичков, Илиян Киряков и други бивши национали.
Сред гостите се очаква да бъдат областният управител Невена Петкова, кметът на Горна Оряховица Добромир Добрев, кметовете на съседните общини Севлиево, Трявна и Дряново, народни представители и общински съветници.
Стадион „Христо Ботев“ очаква в съботния ден и всички любители на най-популярната игра, които са неделима част от 100 годишната история на футбола в нашия град.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Зимното поддържане в Трявна работи с пълен капацитет


Въпреки продължаващия снеговалеж в област Габрово и натрупванията, които на места достигат до 25 см, снегопочистването и поддържането на републиканската и общинската пътна мрежа в община Трявна продължава и към този час. За това информира главен специалист „Пожарна безопасност и защита на населението“ към Община Трявна Михаил Минчев.
„Фирмите към ДЗЗД „Зимно поддържане – Трявна“ работят с пълен капацитет машини и поддържаме непрестанна връзка с тях относно почистването и опесъчаването на общинската пътна мрежа. В непрестанна връзка сме и с Областно пътно управление – Пътен кантон Трявна, които отговарят за поддържането на републиканската пътна мрежа. Всички входове/изходи на Община Трявна също са проходими при зимни условия“. информира кметът на община Трявна Силвия Кръстева.
Приоритетно продължава почистването и опесъчаването на Централната градска част и високите жилищни квартали в Трявна и Плачковци, както и в районите на училища, детски градини, болници, авто и ЖП гари и пр.
Междувременно се извършва и почистване на пътната мрежа в кметствата и малките населени места. Към момента няма постъпили сигнали за прекъсвания в електрозахранването и водоснабдяването на територията на населените места в Община Трявна.
Не се съобщава за бедстващи хора и животни. Всички сигнали, постъпили от граждани и фирми на тел. 112, се приемат и обработват при дежурния към Общински съвет за сигурност и се реагира незабавно.
Община Трявна призовава всички шофьори да се съобразяват със зимните метеорологични условия и да се движат с повишено внимание с цел избягване на пътно-транспортни произшествия.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Общината ще се срещне с ръководството на „ТЕЦ“-а в търсене на отговори


Системите нарушения на топлоподаването и оплакванията от замърсявания на въздуха в жилищните квартали в района на „Топлофикация – Габрово“ ЕАД генерират справедливо социално недоволство сред жителите на аброво, от самото начало на настоящия отоплителен сезон.
По този повод Община Габрово отправи към ръководството на „Топлофикация – Габрово“ ЕАД покана за участие в междуинституционална среща, по повод дейността и качеството на услугата, предоставяна от дружеството.
Неговото ръководство отказа среща в Община Габрово и покани нейното ръководството на място в топлоцентралата утре – 7 февруари. Ръководството на Община Габрово ще посети „Топлофикация – Габрово“ ЕАД.
Целта на Община Габрово е габровци да получат категоричен отговор кога „Топлофикация – Габрово“ ЕАД ще предоставя на своите абонати услуга с параметри, адекватни на зимния сезон без да се налага абонатите на дружеството да прибягват до алтернативно отопление и да търпят влошеното качество на въздуха и саждите в района на дружеството.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Уличиха малолетен, откраднал дамски дрехи от магазин ден преди 2 февруари


Непълнолетно момче бе уличено в извършването на кражба. На 1 февруари в габровската полиция постъпил сигнал за кражба на дамски дрехи, на стойност 75 лева, от търговски обект.
В резултат на предприетите оперативно-издирвателни мероприятия било установено, че извършител на деянието 15-годишно момче от Габрово.
По случая е заведена преписка.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
-
Кримипреди 3 дни
Спор за паркомясто в центъра на Габрово завърши с инцидент и щети
-
Новинипреди 7 дни
Благотворителен концерт в подкрепа на Гери
-
Новинипреди 5 дни
Читател сигнализира: Фирма трови въздуха на Габрово!
-
Новинипреди 6 дни
Общината ще кандидатства за ремонт на плувния комплекс в ПМГ – Габрово
-
Кримипреди 7 дни
Спипаха трима без шофьорски книжки и един дрогиран през миналата седмица
-
Културапреди 6 дни
Промениха правилника за проекти по Програма Култура
-
Културапреди 6 дни
Общинският съвет отпусна средства за най-новата книга на Милка Пурел
-
Културапреди 5 дни
„Васил Левски – Апостола на българската Свобода“ гостува в Икономовата къща