Химнът на България звуча в чест на Пламен Петков!

Published

on

Драгомир Тотев и Пламен Петков

Новата голяма надежда на габровския бокс Пламен Петков спечели първото си международно златно отличие.

Състезателят на БК“Чардафон“ завоюва първо място на турнира за мъже до 22 години „Moldavian Belt” в Яши, Румъния, информира електронното спортно издание sport-gabrovo.com.

Възпитаникът на треньора Драгомир Тотев изигра две срещи в категория до 81 килограма. В първата Пламен отказа украинеца Иван Денченко.

Габровският боксьор взе срещата с технически нокаут, като показа явно превъзходство и принуди рефера да спре двубоя в третия рунд.

В спора за златото Петков спечели с пълно съдийско единодушие срещу представителя на домакините Василе Салагеан.

Цялата статия можете да прочетете оттук.

Следете ни и във Фейсбук на:

Новини

Купа и три медала за ШК „Орловец 1997“ в Световния ден на шахмата

Published

on

С купа, златен, сребърен и бронзов медал се завърнаха състезателите на ШК „Орловец 1997“ – Габрово Денислав Иванов, Иван и Диана Екимова от шахматен турнир, който се проведе в Казанлък по повод Световния ден на шахмата, 20 юли.

16-годишният Денислав Иванов спечели турнира от 12 до 16 годишна възраст, като без нито една загуба, с 4 победи и три равенства, заслужено се нареди първи и грабна купата, и златния медал.

В турнира за деца до 10 години сребърен медал спечели Иван Екимов, във възрастовата група до 8 години, като с 4 победи и едно равенство заслужено се нареди втори.

Диана Екимова постигна 4 победи от 7 партии и грабна бронзовия медал при момичетата до 10 години.

Освен купи и медали, състезателите получиха и предметни награди, осигурени от организаторите на турнира – ШК „Казанлък 21“.

Зареди още

Икономика

„Пътни строежи – Велико Търново“ ЕАД набира работници

Published

on

Във връзка с изпълнението на обекти на Дружеството в община Габрово и област Габрово „Пътни строежи – Велико Търново“ ЕАД търси да назначи: