Свържи се с нас

Новини

Завърши есенният дял на Неделната лига по футбол на Габрово

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

С изиграването на мачовете от 15-я кръг, завърши есенният дял на Неделната лига по футбол на Габрово. На върха в класирането, с по 42 т., ще зимуват тимовете на „ФК Стеф“ и „2+2“.

В последната си среща селекцията на Павлин Колев буквално разгроми „ФК Старо Село 777“, с 15:0. Голмайсторът на лигата Иван Лесев се отчете с поредната си порция голове, този път девет на брой.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Значително по – динамична седмица, имаше тимът на „2+2“. В отложен мач, игран в четвъртък, се стигна до късна развръзка срещу отбора на „Палаузово“/Интерпауър/. Християн Василев бе отбелязал два гола за „палаузовци“, а Нено Караджов – два за тима на братя Гутеви. Ивайло Христов също се бе разписал за „2+2“, за да донесе трите точки за своите, с втория си гол в мача, в последната минута, за крайното 4:3.

В неделя „2+2“ постигна нова победа с 5:3, над тима на „Laziale“. Бисер Стефанов отбеляза хеттрик за тима на Никола Атанасов, но с два гола на Ивайло Христов и хеттрик на Нено Караджов „2+2“ спечели трите точки.

Трети в класирането, ще зимува „ВАС Етъра“, независимо от загубата си в последния кръг, записана срещу тима на „Палаузово“/Интерпауър/, с 3:5. Над всички в мача бе Иво Георгиев, отбелязал четири гола за „палаузовци“.

На 10 точки от лидерите и на четвърто място, ще бъдат шампионите от „Копакабана“. Те завършиха полусезона със спокойна победа над „Идеал Стандарт Видима“, с 4:0. Точни бяха Климент Велев, Ивелин Димитров, Ивайло Райнов и Светослав Кукудов.

Пети на полусезона е тимът на „ФК Старо Село 777“, а шесто и седмо място си поделят „Палаузово“/Интерпауър/ и „Laziale“.

В останалите срещи, противопоставили тимове от долната част на класирането, също се получиха интересни мачове.

„Боди Груп Експрес“ и „FC Fresh“ завършиха 2:2. Станимир Лилов и Здравко Христов бяха точни за символичните домакини, а Добриян Савчев отбеляза два гола и бе отстранен от игра за „FC Fresh“.

Дебютантите от „Лестър Сити“ не успяха да запишат точка и в последната си среща от полусезона, губейки с 1:5 от „Ceratizit“, за които два гола отбеляза Калоян Михайлов.

„Eagles“ също приключи полусезона с успех, надделявайки над Магазинът „Катрин“, с 4:0. Севдалин Борисов отбеляза два гола, а по един добавиха Дойно Тихов и Андреян Христов.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Наградите си за най – бърз и най – красив гол на 14 кръг, получиха Божидар Борисов от „Eagles“ и Пенко Стефанов от „Палаузово“/Интерпауър/. Те получават пица по избор и бутилка ракия от пицария Fresh и Булгаверна Старо Село.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Ръководството на БАМФ и АНЛ – Габрово, пожелават на всички участници и състезатели весели празници и пълноценна почивка. До нови срещи през месец март 2017 г.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Честит Ивановден!

Published

on

Този ден е посветен на Йоан Кръстител, кръстил Исус Христос. Обредното къпане за здраве на Йордановден продължава и на Ивановден. Според народното вярване Св. Йоан е покровител на кумството и побратимството.

В югозападна България къпят младоженките и малките момиченца. Окъпването е от следсватбените обичаи, с които се затваря широкият кръг на сватбената обредност. На този ден ергените къпят момите, къпят се и младите мъже и именниците.

Ивановден е най-празнуваният имен ден в България.

У нас обичаите на Ивановден са свързани и с осветената вода. На този ден всеки обръща поглед напред към бъдещето, а очакванията са за добро здраве, плодородие и щастлив живот.

Самият ден е посветен на младото семейство, което е минало под венчилото през миналата година.

Кумът, който е венчал или кръщавал новородените, приготвя дарове и специален обреден хляб (обкичен със захаросани ябълки, сушени плодове, босилек и стръкчета здравец), с които се посреща младото семейство. Младите отиват в дома на кума, но и те носят дарове, хляб, баница и печена кокошка.

Имен ден празнуват: Иван, Ивана, Иванка, Ивайло, Ивайла, Йоан, Йоана, Ваньо, Ваня, Жан, Жана, Калоян, Яна, Ива, Ивона, Иво, Ивелин, Ивелина, Ивет, Ивета, Иванина, Йонко, Йонка, Йото.

Зареди още

Новини

Ученик от НАГ извади кръста от водите на „Янтра“ в Габрово

Published

on

17-годишният Георги Пенчев, ученик в 11 клас в Национална Априловска гимназия, хвана кръста в Габрово на днешния голям християнски празник Богоявление (Йордановден).

Пред стотици габровци, събрали се в района на моста Игото, за да наблюдават ритуала по потапяне на Богоявленския кръст, близо 30-на бяха смелчаците, пробвали се в борбата. Сред тях обаче възпитаникът на Априловската гимназия бе най-бърз и ловък, и първи стигна до него.

Късметлията, извадил светинята на днешния празник, сподели, че това е третото му поредно участие в ритуала, но за първи път хваща светинята. Той пожела на всички българи здраве и късмет през новата година.

Георги получи подаръци от кмета на Габрово Таня Христова и от областния управител Мария Башева.

Според поверието, щастливецът, извадил кръста на Йордановден, ще бъде здрав през цялата година, носи здраве и късмет на всеки, докоснал се до него.

Кристиян беше поздравен от кмета на Габрово Таня Христова и областния управител Мария Башева. Празникът започна с Велик Богоявленски водосвет, отслужен във всички габровски храмове. 

Литийното шествие на габровските свещеници тръгна от православния храм „Успение Богородично“ към площад „Първи май“, където бе отслужен водосвет за Празника. След него се пристъпи към ритуала по потапяне на Светия кръст.

лк

Участие в събитието взе и Младежкият гвардейски отряд към ПТГ „Д-р Никола Василиади“, подреден на моста „Игото“, което придаде още по-голяма тържественост и завършек на ритуала.

Зареди още

Новини

Момче е първото родено бебе в Габрово

Published

on

Първото бебе в Габрово за 2026 г. е момче. Малкият Тимотей е проплакал на 2 януари в 16.22 часа, информираха от МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово.

Мъничето е трето дете в семейството и тежи 2.75 кг. Тимотей се роди под грижите на д-р Албена Паньова, акушерка Даниела Дончева и неонатологичен екип – д-р Анелия Толева и неонатологичната акушерка Снежана Тъмнева.

През 2025 г. в Отделение по Акушерство и гинекология са родени общо 274 бебета, което е с 25 повече от 2024 г.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица