Свържи се с нас

Новини

„ФК Старо Село 777“ и „ФК Стеф“ взеха дербитата на кръга

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

„ФК Старо Село 777“ и „ФК Стеф“ спечелиха дерби мачовете от 14-я кръг на Неделната лига по футбол на Габрово.

Селекцията на Кирил Каменополски изоставаше с два гола срещу „Копакабана“, но с много воля и дух и два гола на Божидар Ненов направи пълен обрат за крайното 4:3 в своя полза.

Тимът на Павлин Колев, бе далеч по – убедителен в мача си срещу „Laziale“, печелейки с 8:2. Иван Лесев отбеляза дежурните си две попадения, а още две добави и Теодор Пенчев.

„ВАС Етъра“ пък бе на двата полюса през изминалата седмица. В четвъртък, в отложен мач, записа изненадваща загуба от „Идеал Стандарт Видима“, с 3:4. Александър Аспарухов поведе своите с два гола в началото, но за севлиевци се отличи, контузеният в ръката вратар Тихомир Мангелов, изригвайки с хеттрик за своите. Като вратар, с отлични намеси ще се запомни, иначе железният защитник Симеон Иванов.

В неделя Тихомир Петков и съотборниците му бързо се върнаха на победния път, отнасяйки „Ceratizit“, с 11:1. По четири гола вкараха Христо Минчев и Веско Караколев.

„Идеал Стандарт Видима“ пък след хубавия успех в четвъртък записа загуба в неделния ден, дошла от Магазинът „Катрин“ с 1:2. Мачът бе много оспорван, решавайки се в последната минута, с автогол на Чавдар Чанков от севлиевци.

Един от фаворитите за титлата „2+2“ продължава победният си ход, побеждавайки „FC Fresh“, с 11:1. Нено Караджов се разписа на пет пъти, Илиян Тосунов отбеляза хеттрик, а Димитър Дончев добави още два гола.

Два от мачовете от 14 кръг завършиха с равенства. „Палаузово“/Интерпауър/ и „Приятели“ приключиха при 3:3, като два гола за „Приятели вкара Васил Андреев“.

„Боди Груп Експрес“ и „Гипсострой 08“ пък направиха 4:4. По два гола за Станимир Лилов и компания, отбелязаха Христо Симеонов и Здравко Христов, но „Гипсострой 08“ с много дух и себераздаване, навакса три гола пасив в края на мача.

„Eagles“ записа убедителна победа над дебютанта „Лестър Сити“ с 9:1. Андриян Христов се отчете с хеттрик, а два гола добави Божидар Борисов.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Наградите си за най – бърз и най – красив гол на 13-я кръг, получиха Христо Симеонов от „Боди Груп Експрес“ и Петър Добрев от „Лестър Сити“. Те ще имат възможността да посетят пицария „Fresh“ и „Булгаверна Старо Село“, за да се насладят на своите награди.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

През тази седмица предстоят последните мачове от АНЛ Габрово за 2016 г. В четвъртък, от 19.00 ч, в отложен мач се срещат „2+2“ и „Палаузово“/Интерпауър/, а в неделя, 11 декември, от 11.00 ч. стартира и последният 15-ти кръг, от есенния полусезон на лигата.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Прокуратурата образува досъдебно производство заради побоя на пазара

Published

on

Районната прокуратура в Габрово ръководи разследване за причиняване на телесни повреди на две лица при сбиване в района на пазара в града.            

Досъдебното производство за причиняване на средни телесни повреди на две лица по хулигански подбуди е започнало на 19 юни т.г. с първо следствено действие – оглед.

Установено е, че около 20.00 часа същия ден е възникнал конфликт в района на Централен кооперативен пазар в Габрово между четирима пълнолетни мъже, който е прераснал в сбиване.

Подаден е сигнал на тел. 112 и е уведомена полицията. На пострадалите е оказана лекарска помощ, като един от тях е на лечение в МБАЛ“Д-р Тота Венкова“ – Габрово.

Към настоящия момент се провеждат разпити за изясняване причините за конфликта и се изисква медицинската документация от прегледите на пострадалите лица. Предстои назначаване на съдебно медицински експертизи.

Припомняме, че сбиването в петък вечер на Централния пазар в Габрово вдигна полицията на крак!

Незабавно към мястото бяха насочени полицейски екипи, установили четирима мъже, на възраст 30, 37, 41 и 65 години. 41-годишният мъж е получил фрактура на раменна става и отоци в областта на главата и крайниците. Същият е били транспортиран и настанен за лечение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, без опасност за живота.

С фрактура на предмишница и отоци в областта на главата и крайниците е и 65-годишният мъж.

За срок до 24 часа бяха задържани трима от участниците в инцидента – на 30, 37 и 65 години. Според първоначалната версия конфликтът е възникнал поради предходни влошени взаимоотношения между двама от участниците в мелето.

Във връзка със случая директорът на Областната дирекция на МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов бе категоричен, че полицията няма да толерира прояви на саморазправа, агресия и нарушаване на обществения ред!

По отношение на всички лица, съпричастни към подобни противоправни деяния, ще бъдат предприети своевременни действия в рамките на Закона, уточниха още от полицията. ОДМВР – Габрово ще продължи да прилага всички предвидени законови мерки за противодействие, пресичане и недопускане на подобен тип прояви.

Зареди още

Новини

ДФА „Развитие” представи българския фолклор на Международен фестивал

Published

on

Детски фолклорен ансамбъл „Развитие“ при Народно читалище „Развитие-1870” представи богатството на българския фолклор на Международен фолклорен фестивал в Истанбул, Турция.

Форумът, който се проведе от 10 до 14 юни 2026 година, насърчи културния обмен, приятелството между народите и съхраняването на фолклорното наследство чрез участието на изпълнители от различни държави. Участваха четири състава – три от България и един от Монголия.

В рамките на фестивалната програма ДФА „Развитие” взе участие в две концертни изяви, както и в традиционните фестивални дефилета. Изпълненията на танцьорите и певците бяха посрещнати с интерес и заслужени аплодисменти от публиката.

Чрез своите изпълнения те достойно представиха българския фолклор, демонстрирайки високо ниво на подготовка, артистичност и уважение към българските традиции. За цялостното представяне на нашенските музика, песни и танци допринесе с изпълненията си вокалната група към Детския ансамбъл, с ръководител Полина Колева.

„Още с пристигането си бяхме посрещнати изключително топло и гостоприемно от организаторите. През целия престой децата се чувстваха спокойни, щастливи и обгрижвани. Благодарим на децата за тяхната дисциплина, отговорност и достойно представяне. Благодарност на родителите за доверието и съпричастността, които направиха възможно това международно участие за представяне на българския фолклор извън пределите на страната”, сподели впечатленията си художественият ръководител Весела Йорданова.

По време на престоя си в Истанбул участниците имаха възможност да се запознаят с историята и културата на региона, да посетят забележителности и да създадат нови приятелства. Участието в подобни международни форуми е важна част от обучението и развитието на младите танцьори и певци. То им дава ценен сценичен опит, изгражда увереност и ги подготвя за бъдещото им израстване като част от представителния състав на Ансамбъл „Развитие“.

Зареди още

Култура

Исторически музей – Дряново представя биографична книга за Иван Койчев

Published

on

Излезе от печат биографичното издание на Исторически музей – Дряново „Иван Койчев. Човекът, художникът, учителят“. Луксозната книга с твърди корици, богато илюстрирана и отпечатана изцяло цветно, е посветена на една от най-ярките личности, свързани с културния и обществения живот на региона, родом от Дряново.

Биографията въвежда читателя в личността, семейната среда, образованието и творческия път на Иван Койчев – художник, учител по рисуване и неуморен читалищен деец. В книгата намират място още спомени на близки и съвременници, както и документи, предоставени от Държавен архив – Габрово и Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“ – Габрово. Зачетен е приносът му за създаването на Куклен театър – Дряново, спечелил сърцата на местните деца, дали му псевдонима „Дядото с брадата“.

Изданието отдава заслужено признание на Койчев като творец, педагог и културен радетел, посветил живота си на изкуството и просветата. Книгата е плод на голямото дарение, направено на Исторически музей – Дряново от семейството на Иван Койчев, което дава възможност неговото богато наследство да бъде съхранено и представено пред широката общественост.

Официалната премиера на книгата ще се състои на 1 юли 2026 г. от 18.00 часа в Народно читалище „Развитие – 1869“ – Дряново. Мястото е с особена символика, тъй като през годините Иван Койчев е бил негов активен деец.

Биографията се издава с любезното съдействие и спомоществователство на г-н Емил Попов. Зад реализацията на книгата стои авторски колектив, в състав: Стефана Вълчева, Емилия Михайлова, д-р Венелин Бараков, Цветомира Койчева, Любомир Димитров (Бахчеванов) и Галина Банковска. Корицата и подборът на художествените творби са дело на художника Антон Антонов, а заснемането и дигиталната им обработка е на Венцислав Симеонов. Езиков редактор на изданието е Теодора Белперчинова, предпечатът е дело на Хари Емирян, а издател е „Крестън БулМар“.

Книгата „Иван Койчев. Човекът, художникът, учителят“ вече може да бъде закупена от Исторически музей – Дряново или поръчана онлайн чрез официалния сайт на музея.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица