Свържи се с нас

Новини

H&M отвори врати в Габрово (снимки)

Разположеният на 2 етажа и общо над 1 500 кв. метра магазин е двадесетият подред за страната и предлага модерни и качествени дрехи за цялото семейство на най-добра цена. *Платена публикация*

Published

on

hm_gabrovo-1

Днес H&M отвори вратите на най-новата си локация – Terra Mall, град Габрово. Разположеният на 2 етаж и общо над 1 500 кв. метра магазин е двадесетият подред за страната и предлага модерни и качествени дрехи за цялото семейство на най-добра цена.

hm_gabrovo-2

H&M отпразнува старта с мини концерт на поп звездата Михаела Филева и атрактивни оферти за своите клиенти.

hm_gabrovo_mihaela-fileva2

hm_gabrovo_mihaela-fileva3

Повече от 350 души се наредиха пред магазина в работния ден, часове преди откриването.

hm_gabrovo_preriazvane_lenta

Точно в 11 часа Сандрин Галпароли, Регионален мениджър на H&M за България, Гърция и Кипър, Даниел Зийбър, Търговски мениджър за България, Михаела Филева и Веселин Богданов, управител на магазина в Габрово, прерязаха заедно червената лента и приветстваха най-нетърпеливите фенове на модата.

hm_gabrovo-3

hm_gabrovo-4

hm_gabrovo_mihaela-fileva4

hm_gabrovo_mihaela-fileva

hm_gabrovo

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Крими

Инцидент във военния завод край Трявна

Published

on

Инцидент е станал днес, 10 август, във военния завод за боеприпаси в село Белица край Трявна. Кметът на общината Денчо Минев успокои населението и информира, че запалил се камион е причинил взривове в част от складовете на завода.

„Ще бъде задействана Националната система BG – ALERT за опасност. До установяване на точните причини за аварията, достъп до зоната не се допуска“, написа на профила си във фейсбук тревненският кмет.

Към мястото на инцидента са изпратени екипи на пожарна и полиция. „В непрестанна връзка сме с органите на реда, областен управител на област Габрово“, допълва още Минев.

Към момента няма информация за жертви или пострадали. Районът е отцепен.

Поради обгазяване и замърсяване на въздуха, се призовават хората да затварят прозорците на жилищата си, да използват предпазни маски и да не излизат на открито.

Към мястото пътуват и екипи на РИОСВ – гр. Велико Търново за измерване качеството на въздуха.

Зареди още

Крими

Половината парк Маркотея е без осветление заради вандализъм

Published

on

Системни вандалски прояви оставиха половината парк „Маркотея“ без осветление, информираха от Община Габрово. Счупено е градинското парково осветление, като част от кабелите са прекъснати или изтръгнати.

За да се гарантира безопасността на посетителите, повредените участъци от електрическата мрежа са изолирани, а осветителите са оставени без захранване. Мярката е необходима до намирането на трайно техническо решение, което да ограничи възможностите за вандалски посегателства и да позволи възстановяване на осветлението.

В момента се работи по такова решение. До неговото въвеждане осветителите в засегнатите части на парка ще останат без захранване с цел недопускане на инциденти.

Подобен проблем има и с парковото осветление в зелената зона срещу бившия Дом на книгата. Градинските осветители там също са обект на системни вандалски посегателства и са възстановявани многократно.

Община Габрово призовава гражданите да пазят общинската инфраструктура и при установяване на вандалски прояви да сигнализират своевременно компетентните органи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица