Новини
Откриха новия Дневен център за деца с увреждания в Габрово
Новият Дневен център за деца с увреждания в Габрово беше официално открит днес, 20 юни. Това се случи на тържествена церемония, състояла се на територията на обновения обект, намиращ се на бул. „Трети март“ № 5, до ДКЦ I.
По стара българска традиция всеки гост беше посрещнат с хляб и сол, а деца от Дневния център подаряваха изработени от тях самите подаръци.
На събитието присъстваха министърът на труда и социалната политика Зорница Русинова, областният управител на Габрово Николай Сираков, неговият заместник Иглика Събева, председателят на Общински съвет – Габрово Лена Георгиева, кметът на Габрово Таня Христова, зам.-кметът Нела Рачевиц, директорът на Фондация „Грижи за деца с увреждания“ и ръководител на Дневния център Светла Григорова, изпълнителният директор на Агенцията за социално подпомагане Цветан Васев, председателят на Националния алианс за социална отговорност Георги Георгиев, много социални партньори и ръководители на здравни и социални институции.
„Днес за Габрово е истински празник. Днес се дава живот и плодовете на духа и добродетелите слизат при всички нас. Пожелавам всички дарове на духа да бъдат във вас и чрез вас – във всички тези, които днес са център на внимание и за които си струва всяко едно усилие. Това усилие прави всички нас човеци. Струва си да направим нещо подобно дори и само заради една детска усмивка„, заяви в словото си пред присъстващите на откриването Таня Христова.
„Няма по-хубаво начало на лятото за 40 деца, които благодарение на съвместната работа на кмета, на неправителствени организации, на цялата общност на Габрово ще имат много хубави дни на тази слънчева площадка и за тях ще се полага много по-добра грижа. Социалната грижа не е абстракция. Социалната политика може да се пипне с това, което виждаме днес, когато кмет, НПО и семействата на децата с увреждания общуват и работят заедно. Всеки един човек трябва да има достойно място, да бъде подкрепен и в лицето на Министерство на труда и социалната политика вие имате партньор. От нас зависи не само да говорим, че децата са нашето бъдеще, а да дадем бъдеще на нашите деца“, каза министърът на труда и социалната политика Зорница Русинова.
След официалната част на тържеството гостите разгледаха новия дом на Дневния център за деца с увреждания и се запознаха с извършеното преустройство на сградата.
Церемонията бе предшествана от открита дискусия, посветена на партньорството между институциите на местно и национално ниво и неправителствените организации за постигане на качествени и достъпни социални услуги.
Форумът се състоя в ритуалната зала на Община Габрово, а участие взеха представители на държавни и общински институции от социалната сфера, здравни и специализирани структури, общински съветници, лица от Областна администрация и общините в област Габрово, родители на деца с увреждания.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Икономика
Работа за сериозни хора над 55!
Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.
Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.
За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.
За връзка: +359 88 954 3686.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

-
Културапреди 5 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 6 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 6 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 6 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 4 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 4 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 4 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 9 часаНяма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица


















