Свържи се с нас

Любопитно

Фестивал на рибената чорба край брега на река Росица

Published

on

На 25–ти юни, град Бяла черква ще домакинства втория Фестивал на рибената чорба, който ще се проведе на стадион „Цанко Церковски“, край живописния бряг на река Росица.

Ще се готви, ще се хапва и ще пада голяма веселба! Непосредствено преди Фестивала ще се проведе състезание по риболов, а двама от състезателите ще грабнат приз за „Най-добър рибар“ и „Най-добрър млад рибар“.

В рамките на Фестивала ще се проведе кулинарна надпревара за най-вкусна рибена чорба, рибни ястия и тематични десерти, а за главно действащо лице в журито е поканена Цветелина Томиъм от Мастършеф България.

Организаторите подготвят 100-литров казан рибена чорба, с която да почерпят гостите, а участници в „Сцена на талантите“ обещават да поддържат настроението със своите музикални, танцови и поетично-хумористични изпълнения.

След богатото фолклорно-кулинарно шоу, ще има и БГ поп-рок, а гвоздей на програмата е участието на Деян Неделчев, който всички очакват с нетърпение.

За децата е предвиден кът за забавления и творчество. Гостите на Фестивала не бива да пропускат и изложбата „Под открито небе“ на младите художници, участвали в конкурса за детска рисунка „Река Росица – извор на живот и красота“.

Вече по традиция, местни производители и занаятчии ще имат възможност да представят своята продукция. Специално за фестивала, музеите на историческото градче ще отворят врати за посещение от всички желаещи.

Фестивалът на рибената чорба се организира от Фондация за организационно и обществено развитие (ФООР), Кметство гр. Бяла черква и Народно читалище „Бачо Киро – 1869“.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Любопитно

Детски летен лагер събира в Габрово български деца от Румъния и страната с

Published

on

Детски летен лагер събира в Габрово български деца от Румъния с деца от село, от града и страната.

Инициативата е посветена на 165-тата годишнина на Габрово, като град срокът за записване на желаещите е 6 юли, неделя!

  • Разкрийте своите таланти и освободете въображението си за творчество в това, което Ви е интересно. Забавлявайте се и изявявайте себе си!
  • Преоткрийте възможностите на своя град за обогатяване на личността и бъдещото Ви развитие! Докоснете се до непознатото минало и се потопете в неподозираните възможности на настоящето, което може да се окаже по-интересно, отколкото сте си мислили.
  • Открийте очарованието в ежедневните грижи на възрастните – изпечете си хляб, пригответе си храна, насладете се на умората от труда, който създава.
  • Скрийте телефона и таблета и отворете очи за природата, за зкътаните в листата причудливи форми на дървото, за цветовете на листата и формите на камъните. Създайте картина, или форма, която да радва окото и поражда емоция. Танцувайте, пейте или станете артисти! Направете първите си стъпки в науката и развитието на технологиите!

Детски лагер за открития, организиран от Народно читалище „Христо Ботев 2008” с. Гарван , съфинансиран по Програма „Култура” но Община Габрово за подкрепа на утвърдени творчески инициативи, предизвиква децата и младежите на Габрово на възраст от 12 до 16 години, да участват в преживявания в градска среда, свързани с емблематични за Габрово места, заредени с културни традиции и бъдещ потенциал – Дом на хумора и сатирата, Център „Кристо и Жан Клод“, Шести участък, Технологичен парк.

Двудневният лагер започва на 7 юли, понеделник, в автентична битова среда в селата Гарван и Гергини, където младите хора да намерят нови приятели в лицето на младежите от инициативата „Приеми ме на село” и деца от Българското неделно училище в Букурещ „Йордан Йовков”.

Заедно с всички участници в лагера, с помощта на ментори и домакини, ще месят хляб, ще готвят на открито, ще разучават хора и песни, ще творят с природни материали, ще разказват габровски анекдоти и ще пресъздават образите на габровските индустриалци от миналото.

На третия ден вечерта ще бъдат зрители и участници в концерт „Сцена под звездите“ заедно с талантливи габровски деца деца и юноши, които се обучават в школи по изкуствата и вече имат своите успешни сценични изяви.

По време на приятелската вечеря ще разрежат традиционната торта „Приеми ме на село”, после ще седнат в тревата с чаша домашна лимоната в ръка, за да отговарят на въпроси-предизвикателства и и да се наслаждават на изпълненията- фолклор, акордеон, гайда, цигулка, пиано и огнено шоу на финала!

С предварително записване: 0878825642, ел. поща: hristo.botev2008@gmail.com.

Концертът е с вход свободен за всички гости, деца и възрастни, които скат да споделят вечерта и преживяванията под звездите на площада в с. Гергини. Очакваме ви!

Публикацията е по проект „ГАБРОВО – град на традиции и иновации: ДЕТСКИ ЛАГЕР ЗА ОТКРИТИЯ” на Народно читалище „Христо Ботев 2008” с. Гарван, съфинансиран по Програма „Култура” на Община Габрово, Приоритет 1: УТВЪРДЕНИ ФЕСТИВАЛИ И ТВОРЧЕСКИ ИНИЦИАТИВИ

Зареди още

Любопитно

Когато пътуването зове, а колата ти отказва – не губи време!

Published

on

Лято е. Стягаш багажа, планирал си всичко… но автомобилът ти решава да си „вземе почивка“ точно сега. Или току-що си се прибрал от чужбина и няма с какво да се придвижваш в България?

ВАИКАР е тук за точно такива моменти! Компанията, ползваща се с отлична репутация, предлага коли под наем в Габрово.

Фирмата осигурява надеждни, изцяло проверени автомобили, които ще ти върнат контрола и свободата да пътуваш, накъдето пожелаеш.

ВАКАР работи без почивен ден, с национално покритие и цени, които наистина си заслужават.

Резервирай своя автомобил още сега на +359 999 009 008 или посети офиса на ул. „Емануил Манолов“ №28 в Габрово.

Не оставяй лятото да мине без пътуване. Вземи кола от ВАИКАР и тръгни!

Зареди още

Култура

Габровски талант с първо място на международен фестивал в Обзор

Published

on

Младият певец Никълъс Александър Мак Доналд от музикалната школа “Wild Sound” към читалище “Будителите 2017” – Габрово, с вокален педагог Зора Колева, завоюва първо място и спечели купа на XIII Международен фестивал на изкуствата “Морско конче”, провел се в Обзор.

С впечатляващо сценично присъствие и блестящо вокално изпълнение на песните „Болката от ляво“ на Васил Найденов и „I’m Still Standing“ на Елтън Джон, Никълъс впечатли международното жури и публиката.

Фестивалът събра над 200 участници – вокални и танцови изпълнители от България, Грузия, Естония и Украйна. Компетентното жури бе с председател Румяна Иванова и членове Мила Пендичева, Красимир Янкулов и Александър Ромалийски от Украйна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица