Крими
Безумна маневра на водач предизвика катастрофа с камион до Дома на хумора

Водач на лек автомобил „Форд Фокус“ направи нарушение на пътя и в резултат на това причини катастрофа, отнемайки предимството на камион „Мерцедес“, научи от свои отлично осведомени източници „Габрово Нюз“.

За щастие при инцидента няма пострадали, нанесени са леки материални щети по превозните средства. Пътнотранспортното произшествие е станало днес, 16 декември, в часовете около обяд, в района на бензиностанцията, намираща се в непосредствена близост до Дома на хумора и сатирата.

По наши сведения шофьорът на лекия автомобил, с габровска регистрация, предприел маневра завиване наляво от входа на бензиностанцията в посока към кръстовището, образувано между улиците „Брянска“ и „Д-р Никола Василиади“, като не видял идващия насреща камион.

Опитът му да се размине несанкционирано, преминавайки през двойно непрекъснатата линия незабелязан и правейки неразрешен завой, не се увенчал с успех, тъй като бил засечен от товарния автомобил „Мерцедес“, чиито водач не могъл да предотврати сблъсъка.

Няма данни за пострадали. Пътният инцидент предизвика известни затруднения в трафика. Останалите участници в движението бяха пропускани покрай катастрофата и преминаваха по пътното платно в едната лента, в посока към центъра на Габрово.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.
Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.
Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.
При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.
По случая е образувано бързо производство.

Крими
Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.
Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г. около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години, както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.
Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.
За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Двама души загинаха при пожар в Габрово

Двама души загинаха при пожар в Габрово, станал тази сутрин, съобщи БТА – Габрово. Огънят е пламнал около 04.00 ч. в къща на ул. „Капитан дядо Никола“.
За инцидента са потвърдили от Окръжна прокуратура – Габрово. Загиналите са мъж и жена, на възраст около 60 години. Имотът е собственост на единия загинал, той е живял там на законно основание.
На гости на едната жертва са били мъж и жена, жената е загинала, оцелял е мъжът, който е гостувал.
Цялата новина можете да прочетете оттук.

-
Кримипреди 4 дниДвама души загинаха при пожар в Габрово
-
Кримипреди 4 дниУмишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама
-
Кримипреди 3 дни32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път
-
Културапреди 4 дниИдеи и гласове за бъдещето на културния туризъм
-
Културапреди 4 дниТеодора Георгиева гостува с изложба в галерия „Видима“
-
Кримипреди 4 дниМъж с девет присъди подкара кола с фалшиви номера, бягайки от полицаи
-
Новинипреди 18 часаГроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!
-
Културапреди 3 дниИМ-Дряново ще посрещне художничката Ема Вертерова





