Свържи се с нас

Крими

Пребиха с жестокост инвалид в Габрово

Published

on

33-годишният Стилиян от Габрово, устроен с 91% инвалидност, бе пребит с жестокост от негов съсед. Пострадалият е изцяло глух и трудно говори. За извършения побой над него, с редакцията на „Габрово Нюз“ се свърза роднина на потърпевшия, който разказа повече за неприятния инцидент, възмущаващ по своя характер и далеч от човечността.

Причината за агресията остава неясна. Стилиян живее с майка си в квартал „Младост“ в Габрово, поради увреждането, което има. В понеделник вечерта, 23 август, около 21.15 часа майка му се прибира в апартамента им. Оставя две найлонови торби до стълбите, които битият инвалид е трябвало да занесе при баба си, живееща в друг жилищен блок в района.

В този момент от асансьора слиза побойникът, който бил заедно с жена си, живущи в съседния до Стилиян апартамент. Извършилият на побоя изритал торбите, чието съдържание се разпиляло по стълбите. Тогава на площадката пред апартаментите излязъл потърпевшият, който държал в ръката си играчка въдица за котки, тъй като има домашни любимци.

Последвали закани и обиди по адрес на 33-годишния мъж с увреждане. Макар да не чува какво му се говори, Стилиян не реагирал на видяното и с нищо не предизвикал своя съсед, който започнал да му нанася безмилостни удари с юмруци в главата, в областта на лице и тила. В резултат на побоя пострадалия получил оток и рана под лявото око (видно от снимката по-горе). Веднага след инцидента извършителят и жена му, която наблюдавала цялата сцена и не се намесила по никакъв начин, се прибрали в апартамента си.

За неприятния инцидент има подадена жалба в габровската полицията. От пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово заявиха за „Габрово Нюз“, че са предприети действия по изясняване на случая и е взето отношение. Заведена е преписка, която ще бъде изпратена до Районната прокуратура в Габрово.

Роднините на бития Стилиян са силно притеснени и разтревожени от грозната постъпка на техния съсед, извършил побоя. Те обмислят възможността да бъде заведено дело срещу него заради извършеното нападение.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица