Свържи се с нас

Крими

Полицията с призив: Бъдете внимателни и отговорни на пътя!

Published

on

От началото на годината до 20 юли 2021 г. на територията на област Габрово са настъпили 33 тежки пътнотранспортни произшествия, при които са загинали петима, а ранените са 29.

Ежедневно на територията, обслужвана от ОДМВР-Габрово, се организират и провеждат полицейски операции за контрол на пътното движение и недопускане на тежки пътни инциденти.

Основаната контролна дейност на полицейските служители е насочена към превенция на управлението на МПС от водачи, употребили алкохол или шофиращи под въздействието на наркотични вещества, управлението на МПС от неправоспособни водачи, водачи с рисково поведение на пътя, свързано с неправилно изпреварване, отнемане на предимство и други несъобразени маневри, създаващи предпоставки за пътни инциденти.

Засилен контрол се осъществява и за спазването на скоростните режими.

Статистика за загинали и ранени при тежки пътнотранспортни произшествия, настъпили на територията на страната:
2020 г. – загинали 463 и ранени 7121 участници в движението по пътищата при 5710 тежки ПТП
2019 г. – загинали 628 и ранени 8499 участници в движението по пътищата при 6730 тежки ПТП
2018 г. – загинали 611 и ранени 8466 участници в движението по пътищата при 6684 тежки ПТП
2017 г. – загинали 682 и ранени 8680 участници в движението по пътищата при 6888 тежки ПТП
2016 г. – загинали 708 и ранени 9374 участници в движението по пътищата при 7404 тежки ПТП
2015 г. – загинали 708 и ранени 8971 участници в движението по пътищата при 7225 тежки ПТП
2014 г. – загинали 660 и ранени 8640 участници в движението по пътищата при 7012 тежки ПТП
2013 г. – загинали 601 и ранени 8774 участници в движението по пътищата при 7016 тежки ПТП
2012 г. – загинали 601 и ранени 8193 участници в движението по пътищата при 6717 тежки ПТП
2011 г. – загинали 657 и ранени 8303 участници в движението по пътищата при 6698 тежки ПТП
2010 г. – загинали 775 и ранени 8080 участници в движението по пътищата при 6610 тежки ПТП

Пътнотранспортният травматизъм не е просто статистика-това са реални човешки съдби, много от които унищожени заради поемане на ненужен риск, разсеяност или грешка на пътя.

Бъдете отговорни! Животът е с предимство!

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Напушен млад шофьор не видя паркирана кола и се удари в нея

Published

on

21-годишен водач, шофирал влиянието на наркотици, предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Катастрофата, разминала се без жертви, е станала на 11 юни, около 21.00 часа, на ул.“Хан Аспарух“ в областния град. Младият шофьор бил зад волана на „Роувър“, който ударил в паркиран автомобил „Шкода Фабия“.

Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на водача, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана. Младият мъж отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Проблеми със Закона ще си имат още 36-годишен софиянец и 37-годишен габровец, които бяха хванати с дрога. Полицията в Габрово откри в тях марихуана и метамфетамин. Образувани са 2 досъдебни производства.

63-годишен мъж пък блъсна с автомобила си неправилно пресичаща 79-годишна жена, която е с четири счупени ребра след инцидента.

Пътнотранспортното произшествие е станало на 12 юни, около 10.50 часа на ул.“Стефан Пешев“ в Севлиево. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Намериха близо 300 грама марихуана в къща в Горна Росица

Published

on

Близо 300 грама марихуана бяха иззети при акция на севлиевската полиция, реализирана в село Горна Росица, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

По случая е задържан 25-годешен мъж. Операцията е била проведена вчера, 11 юни, в условията на неотложност.

Намерената суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“

Published

on

Полицията в Габрово задържа 48-годишен местен жител, извършвал незаконен улов на риба от водите на язовир „Христо Смирненски“. Арестът му бил извършен вчера, 9 юни, рано сутринта.

Около 06.00 часа, между селата Стомонеци и Зелено дърво служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР-Габрово, съвместно със служители от ИАРА – Велико Търново, спрели за проверка автомобил с бургаска регистрация, управляван от 48-годишния мъж.

В товарния отсек на автомобила била намерени надуваема лодка, хрилни мрежи и три чувала с риба, около 60 кг, от вида: сом, каракуда и шаран, уловена от язовир „Христо Смирненски“. По случая е заведена преписка за престъпление по чл. 238 ал.2 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица