Свържи се с нас

Крими

По 19 нарушения средно на ден за скорост в населено място

Published

on

Деветдесет и шест са установените нарушения на скоростните режими в населено място. Това показват резултатите от проведена специализирана полицейска операция за повишаване безопасността на движението по пътищата и ограничаване предпоставките за настъпване на пътнотранспортни произшествия.

Акцията на пътна полиция е била реализирана в периода от 21 до 25 май на територията на област Габрово. Установените нарушения, свързани с превишена скорост извън населено място, са далече по-малко от тези, констатирани с населените места. Санкционирани са едва четирима водачи.

В хода на полицейската операция са били извършени проверки на общо 542 автомобила и 749 лица. Съставени са 17 акта и са наложени 205 глоби с фиш. Служители на „Пътна полиция“ са установили и трима водачи, управлявали автомобил след употреба на алкохол.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Published

on

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.

При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.

Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Зареди още

Крими

Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Published

on

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.

Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.

Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.

Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица