Крими
Прокуратурата проверява бетонирания мост на Колю Фичето в Дряново
Окръжната прокуратура в Габрово се самосезира и извършва проверка за ремонта на моста на Кольо Фичето в Дряново.
Окръжната прокуратура в Габрово се самосезира от журналистически материал, излъчен на 9 януари в сутрешния информационен блок на Нова телевизия, в който са изложени твърдения за извършен ремонт в основите на моста на майстор Кольо Фичето в Дряново, без да са издадени разрешителни за това.
Възложена е проверка на сектор „ПИП“ при Областната дирекция на МВР – Габрово за престъпление по чл. 277а и чл. 278б ал. 2 от НК.
Изясняват се обстоятелствата, при които през месец декември 2019 година основите на старинния мост, за който се твърди, че e паметник на културата с местно значение, собственост на държавата, са били бетонирани от неустановени лица, без да са били издадени необходимите разрешителни.
Проверява се допуснато ли е повреждане или видоизменение на моста при извършените строително – ремонтни дейности. Резултатите от проверката ще бъдат обявени на обществеността.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Габровската пътна полиция за поредна година е №1 в страната!

Служителите на Областната дирекция на МВР – Габрово постигнаха силно представяне в 31-вото издание на националния конкурс „Пътен полицай на годината“.

Под ръководството на началника на Сектор „Пътна полиция“ главен инспектор Николай Симеонов, габровските полицаи завоюваха призови места в почти всички дисциплини и за четвърта поредна година грабнаха първото място в генералното отборно класиране при мъжете.

При индивидуалните резултати при мъжете победата отиде при Георги Карапаунов от ОДМВР – Смолян, но Марио Марков от ОДМВР – Габрово се нареди веднага след него – втори в страната.
Исторически пробив направи младши автоконтрольор Виктория Иванова, която за пръв път представи Габрово в женската надпревара и още с дебюта си спечели първото място в генералното класиране.

В отделните дисциплини блесна още Елизар Илиев, който стана първи на теоретичния изпит, първи в стрелбата и трети при оказване на долекарска помощ. Марков добави още едно отличие – трето място в дисциплината управление на автомобил.
Тандемът на Илиев и Марков отново затвърди доминацията на дирекцията, носейки четвъртата поредна отборна титла за Габрово.

Специалната награда на комисар Димитър Мичев бе присъдена на Христофор Божинов за иновативния му превантивен подход – съвместните му инициативи с талисмана мечето Макс представят работата на „Пътна полиция“ пред най-малките.
ОДМВР – Габрово поздрави служителите си за професионализма, високите резултати и мощното представяне на националния форум.

Крими
Хванаха мъж с над половин кило марихуана

42-годишен мъж беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.
Тогава органите на ред спрели за проверка лек автомобил, управляван от 42-годишния гражданин. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.
В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо притежателя му е била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.
По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Крими
Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).





Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

-
Новинипреди 6 дниПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт
-
Кримипреди 4 дниХванаха мъж с над половин кило марихуана
-
Кримипреди 6 дниЧетири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна
-
Икономикапреди 4 дниБез опашки по бензиностанциите на „Лукойл“ в Габрово
-
Кримипреди 5 дниИнспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“
-
Новинипреди 6 дниДнес е денят на Свети Мина
-
Любопитнопреди 6 дниГаброво влезе в Петото годишно време: „Краят е близо – да му отпуснем края!“
-
Културапреди 5 дниГаброво е домакин на вечер, посветена на майстор Колю Фичето







