Свържи се с нас

Крими

Като в Дивия Запад: Шофьор стреля с пистолет по колега на пътя край Габрово!

Published

on

Истинска неприятна случка, достойна за холивудска екранизация на уестърн от Дивия Запад, се е разиграла в понеделник вечерта край Габрово.

По неизвестни засега причини 46-годишен габровец е стрелял в движение с пистолет по колата на 50-годишен мъж от село Поповци, шофиращ по главния път между Габрово и Севлиево.

Екшънът, по чудо разминал се без човешки жертви, е станал около 17.20 часа, в района на разклона за село Новаковци.

Помислилият се за недосегаем „каубой“ е бил установен и арестуван, и ще бъде изправен пред съда, за да понесе отговорност за необмислената си постъпка.

Сигналът за пукотевицата подал потърпевшият 50-годишен жител на Поповци, извадил невероятен късмет от неточния мерник на стрелеца.

Мъжът, по когото бил извършен опитът за покушение, подал сигнал и заявил в полицията, че при движение с автомобила си по главния път Габрово – Севлиево, в района на отбивката за село Новаковци, друг участник в движението произвел изстрел с пистолет, чрез който било счупено задното ляво стъкло на колата, управлявана от него.

Снимката е илюстративна

На местопроизшествието веднага бил извършен оглед от криминалисти и образувано досъдебно производство под надзора на прокуратурата в Габрово.

В резултат на проведените оперативно – издирвателни мероприятия и процесуално – следствени действия по разследването, стрелецът бил установен и задържан за срок до 24 часа.

Това бил 46-годишен жител на Габрово, за когото били налице данни, че е извършител на престъплението. Към момента не се съобщава дали огнестрелното оръжие е било законно притежавано и какъв е бил мотивът за стрелбата.

След изясняване на цялостната фактическа обстановка и приключване на разследването по досъдебното производство, материалите по случая ще бъдат предадени на прокуратурата.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Published

on

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.

Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.

Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.

В момента протичат процесуално следствени действия.

Зареди още

Крими

Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

Published

on

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.

Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.

Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ. 

Зареди още

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица