Свържи се с нас

Крими

Окрадоха продавачка в магазин на ул.“Христо Ботев“

Published

on

© Copyright 2019 — Gabrovo News. All Rights Reserved

25-годишна габровка, продавач – консултант в магазин на ул.“Христо Ботев“, е била обрана в Деня на Карнавала, 18-ти май. Престъплението е било извършено около 13.00 часа, информираха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Извършителят на деянието е задигнал портмонето на младата дама, в което имало 150 лева, румънска лея, неустановен брой монети, лични документи, шофьорска книжка с контролен талон към нея, две студентски карти, талон за лек автомобил и две дебитни карти.

Нанесените щети са в процес на установяване, а по случая е образувано досъдебно производство, съобщават още от полицията.

Междувременно жертвата на престъплението алармира във фейсбук групата „Похвалите и абсурдите на Габрово“ за извършената кражба.

Според описанието й, докато работела в магазина влезли мъж и жена, на видима възраст около 30 години и според думите й представители на малцинствата.

Те отвлекли вниманието на продавачката, отвеждайки я другия край на търговския обект, за да я попитат нещо.

През това време в магазина се намъкна трети, който жената не успяла да види и който най-нагло задигнал портмонето от дамската чанта, с намиращите се в неща пари и вещи.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Престъпление от същия характер е било извършено и в Севлиево, става ясно от полицейската сводка за днешния ден.

Също в събота, 18 май, по обяд от паркинг пред голям хипермаркет от известна търговска верига в града крадци са успели да задигнат 800 лева, 2 чифта очила и документи за самоличност от лек автомобил „Тойота Авенсис“, собственост на 73-годишна софиянка.

По случая също е започнато досъдебно производство.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Напушен млад шофьор не видя паркирана кола и се удари в нея

Published

on

21-годишен водач, шофирал влиянието на наркотици, предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Катастрофата, разминала се без жертви, е станала на 11 юни, около 21.00 часа, на ул.“Хан Аспарух“ в областния град. Младият шофьор бил зад волана на „Роувър“, който ударил в паркиран автомобил „Шкода Фабия“.

Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на водача, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана. Младият мъж отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Проблеми със Закона ще си имат още 36-годишен софиянец и 37-годишен габровец, които бяха хванати с дрога. Полицията в Габрово откри в тях марихуана и метамфетамин. Образувани са 2 досъдебни производства.

63-годишен мъж пък блъсна с автомобила си неправилно пресичаща 79-годишна жена, която е с четири счупени ребра след инцидента.

Пътнотранспортното произшествие е станало на 12 юни, около 10.50 часа на ул.“Стефан Пешев“ в Севлиево. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Намериха близо 300 грама марихуана в къща в Горна Росица

Published

on

Близо 300 грама марихуана бяха иззети при акция на севлиевската полиция, реализирана в село Горна Росица, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

По случая е задържан 25-годешен мъж. Операцията е била проведена вчера, 11 юни, в условията на неотложност.

Намерената суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“

Published

on

Полицията в Габрово задържа 48-годишен местен жител, извършвал незаконен улов на риба от водите на язовир „Христо Смирненски“. Арестът му бил извършен вчера, 9 юни, рано сутринта.

Около 06.00 часа, между селата Стомонеци и Зелено дърво служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР-Габрово, съвместно със служители от ИАРА – Велико Търново, спрели за проверка автомобил с бургаска регистрация, управляван от 48-годишния мъж.

В товарния отсек на автомобила била намерени надуваема лодка, хрилни мрежи и три чувала с риба, около 60 кг, от вида: сом, каракуда и шаран, уловена от язовир „Христо Смирненски“. По случая е заведена преписка за престъпление по чл. 238 ал.2 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица