Свържи се с нас

Спорт

Ръгби шоу във Варна

По случай 45 годишнината на варненското ръгби, в  събота на стадион „Спартак” в морската столица, се проведе мач между ветераните на Варна и Old Boys Янтра Габрово. Сблъсъкът, в който имаше много ръгби, много есета и много желание за победа на домакините, дори и с помощта на съдията, завърши  при резултат 22-22. За габровските ръгби ветерани се отбелязаха: Румен Колибаров, Пламен Лалев, Галин Иванов и Мариян Илиев с допълнителни на Людмил Иванов и Мариян Илиев, срещу три есета и един допълнителен на варненци.

Коментари

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Новини

Оспорван 10-ти кръг на Неделната по футбол

Оспорвани срещи се изиграха в 10-я кръг на Английската неделна лига по футбол на Габрово, а след него „Ресторант Еделвайс“ отново е с четири точки преднина на върха в класирането.

снимка: АНЛ – Габрово

Лидерите в таблицата победиха „Pasta Gabrovo“ с 4:2. Два гола за успеха отбеляза Цветан Енчев, а по един добавиха Иван Лесев и Ивайло Илиев. За съперниците им точни бяха Даниел Дочев и Васил Нанков.

Изненадата на кръга поднесе тимът на „ФК Орлите“, който победи „Копакабана“ с 4:3. Христо Цонев отбеляза две попадения, Божидар Борисов едно, а победното за „ФК Орлите“ бе дело на Светослав Стефанов, само минута преди края на мача. За „Копакабана“ точни бяха Ивайло Христов, Михаил Михалев и Ивайло Райнов.

„Палаузово – БТ“ се върна на пътя на победите, надигравайки „Идеал Стандарт Видима“ с 5:3. По два гола вкараха Пламен Радулов и Павел Велчев – Парфето, а един добави Христо Христов. За севлиевци точни се оказаха Тодор Стоянов, Мирослав Тодоров и Любослав Лалев.

В последната среща на кръга „Мърси“ победи „Рио“ с 8:2, след пет гола на Павел Йорданов и по един на Георги Камбуров, Радослав Гатев и Боян Димов. За „Рио“ точни бяха Петър Петев и Деян Пенев.

8. Рио – 0 т.

Тази неделя, 10 ноември, от 12.00 часа предстоят срещите от 11-я кръг на габровската лига по минифутбол.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Новини

Християн Стоянов е световен шампион по лека атлетика!

Габровецът спечели златния медал в бягането на 1500 метра на световното първенство в Дубай, поставяйки рекорд!

Габровецът Християн Стоянов спечели златен медал за България на Световния шампион по лека атлетика за хора с физически увреждания, провеждащ се в Дубай. Уникалният атлет отвя конкуренцията си и спечели по безапелационен начин първото място, в категория Т46, поставяйки рекорд за шампионата от 3.50.87.

Габровският талант в леката атлетика Хрис Стоянов, който е и европейски шампион, направи страхотно тактическо бягане и напълно заслужено се окичи със златото. След старта габровецът зае място в челото на групата от 15 състезатели.

Поведе бившият европейски шампион Александр Яремчук от Русия, следван от световния рекордьор Майкър Рьогер от Австралия.

В последните две обиколки към челото се присъедини и световният шампион от Лондон 2017 Давид Емонг от Уганда. Тази група от четирима бегачи се откъсна от останалите. Хрис търпеливо изчака правилният момент и точно преди финала направи силна атака, на която никой от тримата не можа да отговори.

Стоянов първи премина финала с аванс пред втория Майкър Рьогер. Трети завърши Давид Емонг, но последствие Рьогер и Емонг бяха дисквалифицирани заради бутане в последните метри и среброто стана притежание на Яремчук, а бронза взе Амену Динса от Етиопия.

Така родната гордост добави и световна титла към своята визитка, заедно със златния медал от европейското първенство в Берлин през 2018г. Триумфът на Хрис бе една сбъдната мечта, тъй като първото място на световния шампионат преди 2 години му се изплъзна. Голямата цел, стояща дневен ред пред новият световен шампион остава медал от Параолимпийските игри в Токио догодина.

Зареди още

Новини

Три медала за СК „Надежда“ от Европейското по киокушин

Злато, сребро и бронз завоюваха трима състезатели на габровския СК „Надежда“, участвали на Европейското първенство по киокушин, което бе организирано в Португалия от Световната федерация.

Виктор Меразов

Виктор Меразов стана европейски шампион при юношите младша възраст, в категория до 55 килограма. Възпитаникът на треньорите Красимир Илиев и Йонко Иванов изигра четири срещи, едната от които спечели с ипон. Виктор отстрани силни съперници от Русия и Казахстан, а във финалната среща се наложи с продължение над друг българин Атанас Георгиев.

При дамите в категория до 60 килограма, Валерия Лозанова спечели сребърен медал, дошъл също след спечелени три срещи по пътя си до последния двубой, но в спора за първото място отстъпи с 2:3 съдийски гласа, срещу представителка на домакините от Португалия.

Моника Стоянова

При девойките младша възраст, в категория до 55 кг, Моника Стоянова също се представи много силно на Европейското, но липсата на шанс й отреди бронзовия медал. Моника стартира участието си с победа с ипон над съперничка от Ливан, но на полуфинала отстъпи на бъдещата шампионка. Родната състезателка имаше явно превъзходство над съперничката си от Холандия, но 10 секунди преди края на среща допусна удар, който съдиите отчетоха като точка за опонентката й, което й коства участие на финала.

На Европейското първенство по киокушин в Португалия страната ни бе представена от общо 44-ма състезатели, които спечелиха общо 31 медала – 9 златни, 11 сребърни и 11 бронзови. Престижна титла за България донесе още един габровски боец – Христо Христов, станал Европейски шампион в тежка категория при мъжете.