Спорт

Н.Григоров: „Готови сме за истинска битка”

Published

on

На 17.11.2010г. от 18.00ч. в спортна зала „Орловец” най –  титулованият мъжки волейболен отбор на Чехия и новакът в нашето първенство „КВК Габрово” се изправят  един срещу  друг във втория кръг на европейския клубен турнир „GM Capital CEV Challenge cup”. „Очертава се много тежка битка за нас. Отдаваме сериозен респект на постиженията на „Дукла”. Въпреки, че сме нов клуб и нямаме тяхната сериозна история и визитка, обаче ще направим всичко по силите си, за да преодолеем чешкия шампион. Готови сме за истинска битка”, каза преди срещата президентът на „КВК Габрово”  Николай Григоров. В залата се очакват над 1000 зрители да подкрепят габровския отбор.

Новини

9 починали и 132-ма заразени с КОВИД-19 за ден в региона

Published

on

9 души са починали, 132-ма са новозаразените с КОВИД-19 за последните 24 часа на територията на област Габрово. Данните съобщиха днес, 19 октомври, от Регионалната здравна инспекция в Габрово.

Смъртни случаи са настъпили при трима мъже на 76 г., 83 г., 92 г., четири жени на 50г., 79 г., 82 г., 83 г., всички от община Габрово, както и при две жени на 71 и 85-годишна възраст от община Севлиево.

Според информацията на здравните власти през последното денонощие 10 пациенти са били хоспитализираните в лечебни заведения за болнична помощ, а останалите 122-ма души провеждат домашно лечение.

По отношение разпределението на новозаразените в четирите общини на областта става ясно, че за пореден път най-много заболели с КОВИД – 19 има в Габрово, общо деветдесет и трима души. Двадесет са положителните проби в Севлиево, четиринадесет в Трявна и пет в Дряново.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Новини

Румен Чанлиев с първо място на дрифт състезание в Румъния

Published

on

Габровецът Румен Чанлиев записа нова престижна победа във визитката си, печелейки първо място на силно международно състезание по дрифт.

Този път успехът му дойде на автомобилна надпревара, провела се в румънската столица Букурещ, където се състоя заключителният етап на националното състезание „Ro Drift 2021“.

Чанлиев премери сили в клас Pro 2, като отново показа своята класа и завидно майсторство на пистата, оставяйки своите конкуренти далеч зад гърба му.

Габровецът заслуженото спечели първо място и Купата в този клас, а поредното му постижение е доказателство за таланта и упоритостта му. Румен се състезава зад волана „БМВ“, модел Е30, с двигател V8.

Зареди още

Новини

„Янтра“ на крачка от успеха във Варна

Published

on

Секунди не достигнаха на „Янтра“ да спечели победа над още един от тимовете, които се стремят към първите места в класирането на Втора лига и влизане в елита от следващия сезон. След победата с 1:0 над Септември (София) в Трявна, момчетата на треньора Сашо Ангелов бяха много близо до успех и над състава на „Спартак“ и то на неговия стадион във Варна.

Дузпа в третата минута на даденото от столичния рефер Димитър Буров добавено време на срещата спаси домакините от поражение. „Янтра“ поведе в началото на втората част също от дузпа. 20 секунди след почивката Тони Иванов изведе Даниел Гаджев зад отбраната на Спартак, полузащитникът влезе в наказателното поле и беше изблъскан в гръб и съборен от Никола Борисов.

Капитанът Петър Казаков реализира хладнокръвно за 0:1. Като цяло мачът беше труден и за двата отбора. Проливният дъжд, който започна да се излива още в самото началото на срещата, наводни терена и затрудни максимално футболистите.

Първата част очаквано премина под диктовката на домакините. Цинцарски отрази удари на Иван Колев и Мехмед Мехмед в началните минути на двубоя. Варненци изпълниха и 7-8 ъглови удара, но защитата на „Янтра“ се справи. В 21-та минута пък Цветан Илиев спря с ръка в наказателното поле на „Спартак“ центриране на Симон Чатов, но реферът прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

Буров все пак даде такъв за „Янтра“ секунди след почивката и Пепи Казаков изведе отбора ни напред. „Соколите“ натиснаха, в търсене на изравнително попадение, но играчите на габровския тим действаха много организирано и почти не допуснаха заплахи за Боги Цинцарски. В 84-та минута влезлият като резерва Венцислав Славов пропусна да удвои преднината на „Янтра“ след контраатака и пас на Георги Недков, но малко по-късно изкара директен червен картон на Виктор Митев.

Макар и с човек по-малко „Спартак“ хвърли всички сили напред и късметът се усмихна на домакините в последната от трите минути добавено време. Дузпата беше спорна предвид факта, че влезлият минута по-рано в игра Пламен Тенев се подхлъзна на наводнения терен и събори неумишлено футболист на домакините. Това обаче беше достатъчно за Буров, за да отсъди най-тежкото наказание. Архан Исуф реализира и оформи крайното 1:1.

С актив от 10 точки Янтра остава на 18-та позиция в класирането, но вече е само на 3 от 12-я. Спартак е 3-ти с 27 точки. В следващия кръг габровският тим ще приеме втория отбор на ЦСКА 1948 (София). Мачът е идната събота от 16 часа.