Свържи се с нас

Новини

Ясни са двойките за пряката елиминация на Купа Габрово 2015

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Отпаднаха и последните въпросителни кой ще продължи към полуфиналите и кой ще играе за 5-8 място за Купата на Габрово.

В група А „ФК Експрес“ и „2+2“ решиха в пряк двубой вторият полуфиналист. „2+2“ поведе до почивката с 4:0, с два гола на Радослав Гутев, но след хеттрик на Данаил Савов за „Експрес“, последните минути приключиха особено драматично. Все пак с 4:3 „2+2“ вече мисли за полуфинала.

В другата среща, „Палаузово“ победи в протоколен мач тима на „Трите Хикса“ със 7:2. Четири гола отбеляза Иван Лесев, а хеттрик добави Радослав Христов.

В крайното класиране лидер е „Палаузово“ с 9 т., пред „2+2“ с 6т., „ФК Експрес“ – 3т. и „Трите Хикса“ без спечелена точка.

В група Б, в пряк двубой за лидерската позиция, „Копакабана“ победи „Ceratizit“ с 6:2. По два гола вкараха Христо Минчев и Пламен Меразов.

С два гола на Здравко Христов „Омега“ спечели третото място в групата, след победа над „Гипсострой 08“ с 4:3.

„Копакабана“ оглави група Б със 7 т., пред „Ceratizit“ с 6т., „Омега“ – 3т. и „Гипсострой 08“ с 1 т.

Полуфиналните двубои, за разпределение на местата от първо до четвърто и от пето до осмо, ще се изиграят през тази седмица.

Ето и програмата за тях:

За разпределение от пето до осмо място:

7 Октомври, Сряда
19.00 ч. Гипсострой 08 – ФК Експрес
21.00 ч. Трите Хикса – Омега

Полуфинали:
8 Октомври, Четвъртък
19.00 ч. Копакабана – 2+2
20.00 ч. Палаузово – Ceratizit

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Published

on

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.

На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.

Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.

„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.

Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.

„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.

След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Зареди още

Новини

Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите

Published

on

Кметът на Габрово Таня Христова излезе с позиция, във връзка с протестите от последните дни. Тя бе публикуваната на страницата на габровския кмет в социалната мрежа фейсбук.

Ето какво заяви Таня Христова: