Новини
Моторни емоции на Узана в събота и пред зала „Орловец“ в неделя
Емоции, с дъх на бензин и моторно масло – това предлагат този уикенд (1 и 2 ноември) на любителите на моторните спортове от „Екстрийм-Тойота Венци“. Габровският клуб, подпомогнат от производителя на кисело мляко „Боженци“ – мандра „Елви“, ще бъде домакин на последния кръг от родния шампионат по ендуро – BG X-Enduro Championship 2014.
Състезанието в класовете „Експерт“, „Хоби“ и АТВ ще бъде в два дни. В събота участниците ще карат по навигация в курортен комплекс „Узана“, със старт-финала при хотел „Импулс“, като дължината на трака е около 100 километра.
За тези, които няма да имат възможност да наблюдават състезанието в узанските гори, в неделя е предвидена зрелищна атракция пред спортна зала „Орловец“ – ендурокрос на затворено трасе. В тази дисциплина участниците ще трябва да преодоляват масивни дървета, гуми, коли и други интересни препятствия. За призьорите в отделните класове са предвидени купи, медали и парични награди.
На практика в Габрово шампионската си титла ще узакони Теодор Кабакчиев (КТМ 250), който е лидер в най-трудната ендуро категория – „Експерт“.
След изминалите осем кръга 16 годишният местен талант, ученик в Националната Априловска гимназия, е убедително начело и няма шанс да бъде изместен от първата позиция, дори и да не вземе никакви точки от предстоящото състезание. Това ще бъде първа титла за Теодор при мъжете. Миналата година той стана вицешампион в клас „Експерт“.
Габровското участие ще бъде допълнено от Радостин Димков, Габриел Бойкинов, Росен Маринов, Габриел Тотев, Илиян Тотев, Павел Пайнаров и др.
Стартът на състезанието в събота ще бъде даден в 10 часа пред хотел „Импулс“. Атракцията пред спортна зала „Орловец“ в неделя ще започне в 11 часа.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Полицията издирва 75-годишна жена

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.
На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.
Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.
Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.
Жената се издирва по молба на близките ѝ.
Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Новини
Младежки център – Габрово и Радослав Иванов с награди за доброволчество

Младежки център – Габрово беше отличен с първа награда в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“, а доброволецът на Превантивно-информационен център по зависимости Радослав Иванов спечели втора награда в категория „Изявен млад доброволец“ в конкурса „Мисията доброволец (НE)възможна“.

Отличията, посветени на доброволчеството, се дават всяка година от Министерството на младежта и спорта по повод Международния ден на доброволеца 5 декември. Тази година организаторите отбелязват рекорден брой кандидатури – над 150, а наградите бяха връчени на специална церемония в София.

Младежки център – Габрово беше отличен в нова категория, която акцентира върху работата на младежките центрове в страната и тяхната роля в насърчаването на доброволчеството.

Сред дейностите, представени в кандидатурата на центъра, са концертът „Ангелски сърца“, ежемесечните посещения с младежи в приюта за безстопанствени животни, инициативите на клуба „Книжни червеи“, доброволческите акции в читалища и домове за възрастни хора, както и подкрепата на културния живот в Габрово чрез включване на младежи като разпоредители в културни събития.

Осемнадесетгодишният Радослав Иванов е доброволец към Превантивно-информационния център по зависимости – Габрово вече повече от осем години. Той активно участва в кампании за превенция на зависимости сред младите хора, съвместни инициативи с РЗИ, БМЧК и Младежкия център, както и в проекти, свързани с повишаване информираността за ХИВ и СПИН и подкрепа на лица, преминали рехабилитация.
През тази година Радослав беше избран за български делегат на международния Младежки форум на UNODC‘2025 във Виена.
„Доброволчеството е една от най-силните форми на гражданска солидарност. Всеки от вас доказва, че добрите дела са избор и отговорност. Продължавайте да вдъхновявате и да помагате, защото така изграждате по-добро общество“, поздрави участниците заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов по време на церемонията.


Крими
Прокуратурата обяви подробности за катастрофата със загинал край Севлиево


Под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово се води разследване за пътнотранспортно произшествие на пътя Севлиево- Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 62-годишен мъж и средна телесна повреда на 31-годишен мъж.
Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343 ал. 3 буква “б“ във вр. с чл.343 ал.1 ал. 1 буква “в“ във вр. с чл.342 ал.1 от НК.
То е образувано за това, че около 15.30 часа на 07.12.2025г. в Севлиево, на път II-44/Севлиево-Габрово/, при управление на лек автомобил “Субару Импреза“, управляван от Г.Г., лек автомобил “Мерцедес“, управляван от Н.В. и лек автомобил „Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. са нарушени правилата за движение на пътищата.
Управляваният от Г.Г. автомобил навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея лек автомобил “Мерцедес“, управляван от Н.В., а движещият се зад него лек автомобил “Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. предприел спасителна маневра и спрял в земеделска площ извън пътното платно.
Вследствие на това по непредпазливост е причинена смъртта на 62-годишния Г.Г. и средна телесна повреда на Н.В., на 31 години.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Севлиево. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно изясняване на причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

-
Кримипреди 6 дниСтана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода
-
Културапреди 5 дниГран-при и четири златни медала за МК „Весела“
-
Новинипреди 7 дниНад 31 000 лева за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“
-
Икономикапреди 5 дниДо края на декември заявяваме данъчните облекчения за деца
-
Новинипреди 7 дниЯнтра взе точка при гостуването си в Благоевград на Пирин
-
Културапреди 5 дниDISTRXCT с ексклузивно интервю за „Габрово Нюз“
-
Кримипреди 14 часа„Оплезен“ от пико и амфетамин габровец остана без книжка на Никулден
-
Новинипреди 4 дни„Седмица на отворените враРти“ за туберкулоза през декември









