Новини, Спорт|10.11.2012 12:41

„КВК Габрово“ прегази през „Арда“ насред Кърджали

Отборът на “КВК Габрово” продължава с успешното си представяне в Суперлигата на България по волейбол. Момчетата на старши-треньора Любомир Герасимов извоюваха победа в едно от традиционно трудните си гостувания, а именно в негостоприемната зала „Арпезос“ на Арда (Кърджали). Победата дойде след 3:1,  в отделните части (23:25, 25:15, 25:19, 25:19).

Сблъсъкът започна по-добре за отбора от Кърджали. В първия гейм „Арда“ показа хъс на терена и с повече спортно щастие успя да вземе своето, като затвори гейма с 2 точки аванс – 25:23. Това обаче не отказа габровци и след силното начало във втората част за домакините, като че ли силите им бяха до тук. Те бяха равностойни до средата на втория гейм, когато „КВК Габрово“ натрупа 5 точки преднина и на практика обърна развоя на срещата в своя полза. Габровските волейболисти не изпуснаха инициативата и спечелиха с категоричното 25:15.

В третата и четвъртата възпитаниците на Любо Герасимов заиграха спокойно, убедително и най-вече резултатно срещу своя опонент. „КВК“ доминира напълно в последните два гейма, като ги затвориха с по 25:19 и логично грабна трите точки от визитата си в Кърджали.  Победата изстреля габровци в тройката на  Суперлигата, поне до днес следобед, когато е мачът на Нефтохимик 2010 (Бургас).