Свържи се с нас

Новини

Облачните технологии във финансовия сектор и изкуствения интелект, коментира Цветелина Пенкова

Published

on

Политическият сезон в Берлин бе открит тази седмица с престижното издание на EUROFI FINANCIAL FORUM 2020, организиран от Германското председателство на Съвета на ЕС. Възстановяването на европейската икономика след КОВИД-19, Брекзит, Банковият съюз, Съюзът на капиталовите пазари, Дигиталната трансформация бяха част от темите, които се дискутираха от финансовите министри от ЕС, представителите на Европейската комисия и Европейския парламент, ръководителите на централни банки и частния сектор.

Г-жа Цветелина Пенкова, член на Европейския парламент от Групата на социалистите и демократите, беше единственият представител от Комисията по вътрешен пазар и защита на потребителите, която беше поканена като говорител в конференцията. Тя участва в два панела – Европейските политики по отношение на употребата на данни и облачните технологии във финансовия сектор и Навлизането на изкуствения интелект във финансовия сектор.

В първия панел тя постави акцент върху необходимостта от допълнителна регулация на доставчиците на облачни технологии, в частност за финансовите услуги. Пенкова представи един от приоритетите на социалистите в Европейския парламент – въвеждането на данък върху цифровите услуги, тоест данъците трябва се плащат, там където се генерират приходите. Евродепутатът наблегна и върху необходимостта от ясни правила за конкуренция, по отношение на големите технологични компании, акумулиращи голямо количество данни в Европа, както и глобални стандарти за киберсигурност.

Във втория панел Цветелина Пенкова обърна внимание на предизвикателствата, пред които ни изправя изкуственият интелект, възможностите за регулация и етичните аспекти, които той обхваща. Тя подчерта, че е необходим разширен дебат и стратегия по отношение на бъдещето на труда и работниците, в условията на засилена дигитализация и роботизация, както и възможности за обучения и преквалификация. „Технологичните знания и умения са неразривна част от дигиталната трансформация и трябва да бъдат приоритет, както на политиците, така и на работодателите“, заключи Цветелина Пенкова в изказването си.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица