Свържи се с нас

Новини

Нови тренировъчни зали за тенис на маса и бойни спортове ще има в Габрово

Published

on

Габрово ще има нови тренировъчни зали за тенис на маса и бойни спортове в комплекс „Христо Ботев“, съобщи Миглена Въгленова, главен експерт „Публичност и визуализация“ в администрацията на кмета.

Проектът на Община Габрово за създаване на зали за тенис на маса и бойни спортове ще бъде финансиран със средства по „Красива България“ при Министерството на труда и социалната политика.

Това реши Управителният съвет на програмата по време на вчерашното си заседание. Одобреният бюджет за обекта е 215 990 лв., като приносът на Община Габрово е 109 075 лв. със срок за изпълнение до края на 2020 г.

Предвижда се преустройство на подпокривното пространство в спортното хале на комплекс „Христо Ботев“, което не се използва в момента.

Строителните работи ще обхванат малко над 600 кв. м. Те ще разделят помещението на две за нуждите на двата спорта, ще има обща част за физическа подготовка, съблекални и санитарни възли. Включена е доставка и монтаж на техника за инсталациите – отоплителна, вентилационна, водопроводна, електрическа, пожароизвестителна.

снимка: Община Габрово

Капацитетът на новите тренировъчни зали е за 30 души общо, като се очаква по 100 човека дневно да ги посещават. В момента базата се ползва от спортни клубове по акробатика, гимнастика, бокс, джудо, лека атлетика, спортна стрелба, тенис на маса и корт, футбол.

Бенефициентите по програмата са задължени да предвидят професионално обучение за придобиване на квалификация.

Мярката подпомага регистрирани в бюрата по труда безработни чрез обучение в областта на архитектурата, строителството, здравеопазването и социалните услуги.

Процент от работниците на обекта ще са безработни, за които ще бъдат осигурени временни работни места.

В периода 2014 – 2016 г. в спортното хале бе извършен основен ремонт чрез внедряване на съвременни мерки за енергийна ефективност със средства от Националния доверителен екофонд.

През 2013 г. след голямата буря покривът на халето бе цялостно ремонтиран. Прозорците и вратите са с нова алуминиева дограма, направена е топлоизолация на фасадите и вътрешните помещения.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица