Свържи се с нас

Новини

Мотокросът се завръща в Севлиево през тази година

Published

on

И тази година традицията продължава и любителите на високите скорости ще станат свидетели на невероятно зрелище на мотополигона в село Горна Росица край Севлиево.

Въпреки спекулациите, които имаше миналата година, че Севлиево повече няма да бъде домакин на първенства, Българската федерация по мотоциклетизъм е избрала Севлиево за две големи състезания – GRAND PRIX Bulgaria 2020 (4 и 5 април) и GRAND PRIX Sevlievo 2020 (17-19 октомври).

снимка: Община Севлиево

През февруари Севлиево ще е домакин на „Ученически игри 2019/2020“ (7 – 27 февруари). Още в първия ден от месеца ще се проведе клубен турнир „15 години спортен клуб по бадминтон „Хоталич 2005“, с което ще бъде отпразнувана годишнината на клуба. А на следващия ден, по случай празника на СУ „Васил Левски“, е организирано открито състезание по плуване. През февруари ще бъдат и републиканският турнир по волейбол – мъже за „Купа България”, и първенство по волейбол национална Висша лига – мъже.

Открито градско състезание „Ден на дългото плуване“ (1 март), общински турнир по футбол за момичета, девойки и жени в навечерието на Деня на жената (4 – 6 март) и Осмомартенско рали за майсторско управление (8 март) са само началото на спортните изяви в Севлиево в месеца, посветен на жената. Продължават и „Ученически игри 2019/2020“ – областни състезания.

Ще се проведе още регионален турнир по волейбол за пре-кадети, шампионат по футбол – срещи от програмата на БФС за всички възрастови групи, зонален турнир по баскетбол за момичета до 12 години и др.

Областни, общински и зонални състезания, походи и първенства ще има през април, когато е и Европейската седмица на спорта. На 12 април гледаме открито градско състезание „Ден на съчетаното плуване“, Великденски турнир по футбол за ученици от 3 до 12 клас (13 – 16 април) и 50-ти републикански турнир по борба „Млади Данколовци“ на 24 – 25 април.

Национален пролетен турнир по петанк за хора с увреждания също ще се проведе през месеца, свързван с пролетта.

През май ще има множество спортни прояви: общинска лекоатлетическа щафета по случай „Деня на спорта” на 14 май, Държавен личен шампионат за момчета и момичета до 13 години – на 15 – 17 май, който се застъпва с Първи кръг от републикански шампионат „Екстремно ендуро“ (16 -17 май).

На 17 май ни очаква общински турнир по волейбол за мъже и жени, а веднага след него, на 18 и 19 май – републиканско първенство по ориентиране за всички възрастови групи за купа „Девeташко плато“.

В края на месеца предстои воден поход по река Росица и язовир „Александър Стамболийски“ (30 – 31 май). През май ще се проведе и шампионат по футбол – срещи от програмата на БФС за всички възрастови групи.

В Деня на детето 1 юни ще видим Национален турнир по таекуондо ITF за всички възрастови групи, на 5-7 юни са финалите на „Ученически игри 2019/2020 г.” – бадминтон момчета и момичета 5-7 клас. На 13-14 юни ще се проведе IV-ти кръг от Национална верига по бадминтон за деца „Млади таланти“.

През юни Севлиево ще е домакин и на Международен турнир по джудо за момчета, момичета, юноши и девойки, както и Шампионат по футбол – срещи от програмата на БФС за всички възрастови групи.

Дългоочакваният за учениците Общински турнир по футбол за деца и юноши от Община Севлиево е в дните от 22 до 26 юли, а през август има множество изяви от програмата на БФС за всички възрастови групи в Шампионата по футбол.

На 10 и 11 август ще станем свидетели на воден поход по река Росица и язовир „Александър Стамболийски“ и ще можем да се включим в организирано екскурзионно летуване в Рила от 19 до 25 август.

Общинският турнир по футбол за деца и юноши от Община Севлиево продължава и в началото на септември (1 – 3 септември), а редица събития ще съпътстват Европейска седмица на градската мобилност (16 – 22 септември).

Предстоят още: Национален турнир по ориентиране за всички възрастови групи; Национален турнир по петанк триплети и дартс, Първенство по волейбол – национална висша лига – мъже и шампионат по футбол – срещи от програмата на БФС за всички възрастови групи.

Освен GRAND PRIX Sevlievo 2020, през октомври е и традиционният кръг от републиканския шампионат по офроуд (10 – 11 октомври).

По повод Празника на града, Община Севлиево организира Общоградска ученическа щафета, която ще се проведе на 13 октомври. През октомври и ноември ще продължат и Общински състезания – „Ученически игри 2019/2020 г.”.

Първенство по волейбол национална висша лига – мъже, шампионат по футбол – срещи от програмата на БФС за всички възрастови групи и Есенен спортен празник „Златна есен” очакват спортистите през ноември.

В последния месец от годината е традиционният Коледен турнир по футбол за деца от детски градини и ученици 1-12 клас (7 – 11 декември). През празничния месец ще се проведат още: открит Коледен турнир по бадминтон за всички възрасти, Първенство по волейбол национална висша лига – мъже, Коледен турнир по волейбол за мъже и жени, Областно състезание по плуване за всички възрасти и Коледен турнир по волейбол за ветерани.

Тези и още много спортни изяви очакват любителите на спорта в Община Севлиево през годината. Програмата беше приета на последното заседание на Общинския във вторник.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Румен Радев идва в Габрово с визия за силна икономика и бъдеще за младите

Published

on

Румен Радев, лидер на коалиция „Прогресивна България“, ще посети Габрово на 29 март (неделя). Срещата с гражданите ще се проведе от 11:00 ч. в зала „Възраждане“.

Събитието ще бъде възможност за открит разговор за бъдещето на града и региона, с фокус върху развитието на местната икономика, насърчаването на високите технологии и създаването на реални перспективи за младите хора.

„Сега е моментът да бъдем безкомпромисно честни – Габрово има огромен потенциал, но са нужни непреклонна решителност и категорични действия, за да бъде реализиран“, посочват от коалицията.

Сред основните акценти ще бъдат икономическият растеж, подкрепата за бизнеса и индустрията, привличането на инвестиции, модернизацията чрез технологии и създаването на условия младите хора да останат и да се развиват в региона.

По време на срещата ще бъдат представени и кандидатите за народни представители на коалиция „Прогресивна България“ от 7 МИР – Габрово – екип, заявяващ готовност да поеме отговорност за развитието на региона. От коалицията отправят покана към всички граждани да се включат и да бъдат част от разговора.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Прогресивна България“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Прогресивна България“ е под номер 21 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Зареди още

Култура

12-годишната Гала Савчева от Габрово спечели „Орфеево изворче“

Published

on

Град Стара Загора за пореден път се превърна в сцена на традицията и фолклорното изкуство, домакинствайки престижния Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче“.

Сред изключително силна конкуренция от над 100 участници, малката Гала Савчева от град Габрово завоюва престижното първо място и златен медал. ​

Успехът на 12-годишната талантлива певица е изключително ценен, тъй като е постигнат в най-трудната възрастова група, наравно с ученици от специализираните музикални училища в страната.

Високото отличие бе присъдено от авторитетно жури в състав: Дафинка Дамянова, Чонка Кинева и Тодор Кожухаров. ​Победните изпълнения на Гала включваха две емблематични северняшки песни: „От Стамбула идат, мамо“ (по музикална постановка на Манка Билчева) и акапелното изпълнение на „Соколе, сиви соколе“ от репертоара на легендарния Кайчо Каменов.

​Този престижен резултат е плод на неуморния труд и вдъхновението на вокалния педагог д-р Ана Борисова от Сдружение „Анна-Фолкарт“ – гр. Дряново.

Специални благодарности за професионализма, подкрепата и отдадеността, които стоят зад всяка стъпка на Гала към този висок връх в народното пеене.

Зареди още

Любопитно

Две млади пианистки от МК „Весела” на европейските сцени

Published

on

„Будапеща и Люксембург ни очакват” – под това мото премина концертът на Адриана Кънева (12 клас) и Ай Хасегава (10 клас), заедно с техни съмишленици от клуба. Събитието се превърна в своеобразен трамплин към международните им изяви. И двете пианистки са вече утвърдени имена – носители на редица национални и международни отличия.

Най-новото признание идва под формата на покани за концертни участия в престижни европейски столици – награди, заслужени с талант и постоянство. Адриана Кънева получава правото да свири в Будапеща след триумфа си на Първия национален конкурс „Орфей на бъдещето” – София 2025, откъдето печели и Гран при на името на Георги Златев-Черкин.

Между 3 и 6 март младата пианистка вече реализира своята награда – с концерти в българското посолство и в Българския културен център в унгарската столица. Изяви, съпроводени от силни емоции, нови контакти и усещане за заслужен връх след близо 14 години отдаденост на пианото.

Предстои ред на Ай Хасегава. Тя е отличена с Първа награда на Международния конкурс „Вивапиано” – София 2025, както и със специална покана за концерт в Люксембург. Между 26 и 29 март Ай ще представи около 20-минутна програма в зала Foyer Europeen.

Символичен домакин на събитието ще бъде българската композиторка Албена Врачанска – член на журито на конкурса. Концертът „Будапеща и Люксембург ни очакват” събра на една сцена и други ученици на клавирния педагог Весела Пенева – Полина Флориду, Иво Велков, Лорен Николова, Александър Стоянов, Кристина Стефанова, Матеа Кънева, Лаура Недева и Елина Табакова.

Публиката аплодира и най-младите участници – Здравко Килифарев и Николай Банковски, които направиха своя сценичен дебют. Начало, което обещава продължение. Музикален клуб „Весела” отново показа, че е място, където талантът се развива, а мечтите – намират своя път към големите сцени.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица