Свържи се с нас

Новини

Петър Витанов: Работим за повече средства за най-изоставащите региони

Нека българското правителство си свърши работата, за да не да обвиняваме после Европа.

Published

on

„Сериозно сме обезпокоени от дискусиите за намаляване на средствата в бъдещия европейски бюджет, подкрепящи сближаването между регионите. За съжаление, предвижда се парите за Кохезионна политика да бъдат намалени с 10%, за Общата селскостопанска политика – с над 15 %. ЕС може да постигне общите си цели само ако разполага с адекватен на икономическите и социалните си цели бюджет“, подчерта ръководителят на Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент Петър Витанов.

Той участва в дискусия „Новият Европейския бюджет – шанс за балансирано развитие на регионите“ в Стара Загора.

dav

„Ето защо е необходимо поставянето на ясни приоритети в европейския бюджет, които да отговарят на очакванията на гражданите ‒ а това несъмнено са финансовото обезпечаване на Кохезионната политика най-вече в посока ускорено догонващо развитие на изоставащите региони, на Общата селскостопанска политика, на мерките за борбата с неравенствата, миграцията, за повишаване качеството на образованието, науката и иновациите, сигурността и отбраната“, добави Витанов.

Той представи и основните характеристики на предложената от Европейската комисия инициативата за Нов зелен курс.

„Това е полезна инициатива сама по себе си, но ако при нейното структуриране се обърне сериозно внимание на регионалните разлики при разработване на конкретните предложения. Трябва да бъдат дадени и съществени гаранции по отношение на проблемите, с които се сблъскват отделни страни“, акцентира Витанов.

Ръководителят на българските социалисти в ЕП подчерта:„Нека държим баланс. Нека не се превръщаме в крайни екологични екстремисти, а да се погрижим за гарантираме социалните права на трудещите се в индустрията. Нека българското правителство си свърши работата, а не после да се оправдаваме с Европа, че ни принуждава да затваряме тецовете си. Очакваме сериозни мерки, така че сме да подготвим икономиката си за новия тип политики и да се възползваме от предложения за социална адаптация и преквалификация на заетите в тежките индустрии. Доживяхме Герб да ни обвинява, че предаваме страната си покрай Зелената сделка, маскирайки собственото си бездействие и нехайство с ЕС“, добави още той.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Днес е разпети петък!

Published

on

Велики петък или по-известен като Разпети петък е денят, в който е разпнат Божият син Исус Христос, за да изкупи греховете на човечеството.

На този ден Божият син претърпява неимоверни страдания. На този ден е разпнат на кръст.

Разпнат между двама разбойника за поругание при страшни природни смущения издъхнал, приел смърт, за да избави от смърт цялото човечество.

Това е ден за душевно пречистване. На същия този ден Исус бил погребан.

На този ден в храмовете се извършва неговото опело. Поклонниците на Разпети петък ходят на църква, минават три пъти под масата за здраве, излизат и целуват разпятието.

Носят запалена свещ и обикалят 3 пъти около църквата, като внимават да не угасне. После я отнасят запалена вкъщи.

Зареди още

Новини

Хартиените бюлетини за изборите са в Габрово

Published

on

При строги мерки за сигурност вчера, 8 април, бяха доставени 88 хиляди бюлетини за предстоящите парламентарни избори на 19 април.

Бюлетините бяха ескортирани от полиция и жандармерия до Областна администрация Габрово, където бяха посрещнати от областния управител Асен Даскалов, заместниците му и представители на РИК- Габрово.

Още през вчерашния ден те бяха надлежно предадени на представителите на общинските администрации. На територията на област Габрово са разкрити 223 секции и 3 подвижни секции. В 67 секции гласуването ще се извършва само с бюлетини.

Зареди още

Крими

Румънски „амбулантен търговец“ на кухненски съдове удари греда в Габрово

Published

on

Установен и задържан е 38-годишен румънски гражданин, съпричастен с извършена кражба от жилище в Габрово.

По първоначални данни, в обедните часове на 31 март, възрастна жена от областния град била въведена в заблуждение от непознат, който ѝ предложил кухненски съдове.

Той успял да влезе в дома ѝ под предлог за демонстрация на стоката и поискал символично възнаграждение.

Впоследствие извършителят напуснал, а малко по-късно жената установила липсата на златни накити, с тегло над 20 грама.

В резултат от проведени оперативно-издирвателни действия бил установен и задържан 38-годишен румънски гражданин, съпричастен към посегателството.

Част от златните накити били възстановени на жертвата. По случая е образувано досъдебно производство.

Областната дирекция на МВР – Габрово отправя апел към гражданите да бъдат особено бдителни и да не се доверяват на непознати лица, предлагащи стоки или услуги в домовете им.

Подобни „търговски“ посещения често са прикритие за извършване на измами и кражби на вещи. Как да се предпазите? Елементарно! Не допускайте непознати в дома си, независимо от повода! Не давайте пари или ценности на непознати лица! Внимавайте с „изгодни оферти“ и демонстрации по домовете! Не се предоверявайте! Информирайте възрастните си близки и родни за подобни схеми, тъй като те често са обект на този тип престъпления.

При съмнение или извършено престъпление – сигнализирайте незабавно на телефон 112!

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица