

Любопитно
Детско моделиране на шапки и несесери в Габрово
А знаете ли още какво? На 1 декември SmartyKids-Габрово става точно на 1 година и рожденият ден ще бъде отпразнуван с много изненади, усмивки, настроение и празнична томбола в края на деня. *Публикация, съгласно договор*
SmartyKIDS – Габрово, съвместно с приятелите от PXL CAP и Terra Mall Габрово, имат удоволствието да Ви поканят на едно изключително интересно и забавно моделиране на шапки и ученически несесери – по готов дизайн или по Ваш проект, с помощта на малки цветни пиксели.

Събитието е насрочено за тази неделя, 1 декември, неделя, от 10.30 часа в Terra Mall Габрово. PXL CAP е патентован български бранд за ръчно изработени шапки, с индивидуален дизайн. Създателите на шапките предоставят на своите клиенти възможността да моделират собствената си шапка по свое желание.
Материалите, използвани за създаване на PXL шапките са 100% рециклирани и щадящи околната среда.

Индивидуалният дизайн и възможността да създавате своя желан модел шапка, правят PXL CAP изключително интересен и забавен аксесоар, подходящ за хора от всички възрасти.
Импровизираната работилничка, ще се проведена на сцената на партерния етаж в Terra Mall Габрово, напълно безплатно за всички деца.

Ако желаете в края на всяка група, може да закупите Вашите творби на преференциални цени!
Събитието е подходящо за деца от 6 до 12-годишна възраст. Местата за групите са ограничени, затова е необходимо предварително записване.

Може да запазите своето място на телефон: 0897970400.
А знаете ли още какво?
На 1 декември SmartyKids-Габрово става точно на 1 година и рожденият ден ще бъде отпразнуван с много изненади, усмивки, настроение и празнична томбола в края на деня.
Любопитно
Когато пътуването зове, а колата ти отказва – не губи време!


Лято е. Стягаш багажа, планирал си всичко… но автомобилът ти решава да си „вземе почивка“ точно сега. Или току-що си се прибрал от чужбина и няма с какво да се придвижваш в България?
ВАИКАР е тук за точно такива моменти! Компанията, ползваща се с отлична репутация, предлага коли под наем в Габрово.
Фирмата осигурява надеждни, изцяло проверени автомобили, които ще ти върнат контрола и свободата да пътуваш, накъдето пожелаеш.
ВАКАР работи без почивен ден, с национално покритие и цени, които наистина си заслужават.
Резервирай своя автомобил още сега на +359 999 009 008 или посети офиса на ул. „Емануил Манолов“ №28 в Габрово.
Не оставяй лятото да мине без пътуване. Вземи кола от ВАИКАР и тръгни!
Култура
Габровски талант с първо място на международен фестивал в Обзор


Младият певец Никълъс Александър Мак Доналд от музикалната школа “Wild Sound” към читалище “Будителите 2017” – Габрово, с вокален педагог Зора Колева, завоюва първо място и спечели купа на XIII Международен фестивал на изкуствата “Морско конче”, провел се в Обзор.
С впечатляващо сценично присъствие и блестящо вокално изпълнение на песните „Болката от ляво“ на Васил Найденов и „I’m Still Standing“ на Елтън Джон, Никълъс впечатли международното жури и публиката.
Фестивалът събра над 200 участници – вокални и танцови изпълнители от България, Грузия, Естония и Украйна. Компетентното жури бе с председател Румяна Иванова и членове Мила Пендичева, Красимир Янкулов и Александър Ромалийски от Украйна.



Любопитно
Младежки център Габрово отвори врати в обновения Летен театър


С тържествена и вълнуваща програма Габрово официално откри Младежкия си център – съвременно и вдъхновяващо пространство, посветено на развитието на младите хора. Новото средище се помещава в напълно обновената сграда на емблематичния Летен театър – място, което носи дълбока емоционална стойност за поколения габровци.
Летният театър дълги години е бил културният пулс на града – сцена на концерти, фестивали, музикални и артистични изяви. След повече от десетилетие тишина, той отново оживява – този път като модерен младежки център с обучителни зали, хотелска част и най-голямата открита сцена в България.

„Вие сте първите гости на това пространство и се надявам да се чувствате добре и да се насладите на една прекрасна вечер тук. Младите хора в Габрово вече имат своето невероятно пространство“, каза при откриването заместник-кметът Мария Йозова.
Тя призова младите да запазят в себе си духа на младостта – оптимизма, бунтарството, свободата и стремежа към промяна. „Пожелавам ни много прохладни вечери тук, сред зеленината и песните на птиците, с любими изпълнители и спектакли, които ни правят по-добри, по-човечни и още по-горди, че сме габровци и българи“, добави тя.
Кулминацията на вечерта бе вдъхновяващият спектакъл „Паисий“ на Национален фолклорен ансамбъл „БЪЛГАРЕ“, който напълни сцената с енергия, история и национална гордост.


-
Новинипреди 7 дни
Габрово ще отбележи националния ден на безопасност на движението на 29 юни
-
Културапреди 6 дни
История и изкуство се преплитат в Националния пленер по живопис на Дряново
-
Новинипреди 3 дни
Габрово излезе в подкрепа на българския лев
-
Икономикапреди 7 дни
Над 4 млрд. лева ще бъдат инвестирани в енергийна ефективност
-
Културапреди 6 дни
Литовският оркестър „Garsas“ ще омагьоса публиката на Биг Бенд парада в Габрово
-
Новинипреди 7 дни
District R Auto-Moto Fest стартира на летище „Алфа-Метал“ край Габрово
-
Новинипреди 2 дни
Габровските джудисти с впечатляващо представяне в Димитровград
-
Новинипреди 5 дни
Жителите на кв. „Шенини“ в Габрово започват изграждането на нов параклис